Trzy bramki Cristiano Ronaldo wprowadziły „Królewskich” do półfinału

Jerzy Filipiuk
Piłkarska Liga Mistrzów. Pierwszymi pófinalistami LM zostały Real Madryt i Manchester City, który pokonały u siebie odpowiednio Wolfsburg 3:0 i PSG 1:0.

„Królewscy” szybko, bo już w 17 minucie, odrobili straty z Wolfsburga. Do siatki dwukrotnie trafił Cristiano Ronaldo - nogą i, po rzucie rożnym, głową. Goście nie dali jednak za wygraną. Dwie świetne okazje miał Luis Gustavo: najpierw jego „bombę” z trudem obronił Keylor Navas, potem jego strzał został zablokowany. Po przerwie gospodarze długo czekali na trzeciego gola.W końcu zdobył go z rzutu wolnego Ronaldo. To jego 16. bramka w tej edycji LM i zarazem 93. w tych rozgrywkach.

W Manchesterze w pierwszej połowie przewagę mieli paryżanie, ale lepsze okazje gospodarze. Mocny strzał Zlatana Ibrahimovicia (PSG) świetnie obronił Joe Hart. W rewanżu dwukrotnie groźnie uderzył Sergio Aguero. W 30 minucie ten ostatni, faulowany przez golkipera Kevina Trappa, zmarnował rzut karny (nie trafił do bramki).

Wkrótce po zmianie stron kolejny strzał Ibrahimovicia obronił Hart. Goście, których nie urządzał bezbramkowy remis, szukali okazji do zdobycia gola ale brakowało im argumentów, Tymczasem gola dla gospodarzy uzyskał Kevin De Bruyne.

Dziś Benfica Lizbona podejmie Bayern Monachium, a Atletico Madryt - Barcelonę.

Tydzień temu Bayern strzelił Benfice gola już w 2 minucie. Później nie był jednak w stanie potwierdzić swojej wyższości.

- Faworytemniewątpliwie będzie Bayern. Ale wiemy, jak grają drużyny Pepa Guardioli. On nigdy nie szuka prostych rozwiązań, zawsze chce zdominować przeciwnika. I dlatego Benfica nie jest bez szans - ocenia Maciej Murawski, były zawodnik m.in. Legii, Lecha i Arminii Bielefeld, dziś ekspert stacji nc+.

Niemieckie gazety zwracają uwagę na słabszą formę Roberta Lewandowskiego i Thomasa Müllera. Niemiec ostatni raz do bramki rywala trafił 16 marca, Polak - trzy dni później.

„Barca”, do niedawna niepokonana w 39. meczach z rzędu, w 4 ostatnich wygrała tylko raz (z Atletico 2:1). Pokonały ją Real Madryt i Sociedad, a punkt urwał Villarreal. - Wydawało się, że Barcelona wszystkie rozgrywki wygra łatwo, prosto i przyjemnie. Ostatnie tygodnie pokazały jednak, że jej piłkarze to tylko ludzie i mogą mieć słabsze momenty. A w Madrycie Atletico jest piekielnie mocne - zaznacza Murawski.

„Barca” w ostatnich 8 edycjach LM 7 razy awansowała do półfinału. Wyeliminowało ją tylko... Atletico, przed dwoma laty.

Manchester City - Paris Saint-Germain 1:0 (0:0), De Bruyne 76. 1. mecz: 2:2. Awans: MC. Real Madryt - Wolfsburg 3:0 (2:0), Ronaldo 15, 17 i 77. 1. mecz: 0:2. Awans: Real.

Dziś: Benfica Lizbona - Bayern Monachium (1. mecz: 0:1), Atletico Madryt - Barcelona (1:2).