Trzy czerwone kartki dla Victorii

(STM)
Dawid Kamiński (Termalica Bruk-Bet II, z lewej) atakowany przez Piotra Grzyba (Dunajec) FOT. JAROSŁAW BODUCH
Grupa II. Świetną skuteczność zaprezentował Łukasz Chrobak z Łukovii, czterokrotnie pokonując Pawła Kasprzyka z drużyny Victorii.

Łukovia Łukowa – Victoria Koszyce Małe 4:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Chrobak 7 karny, 2:0 Chrobak 12, 2:1 M. Jarosz 23, 3:1 Chrobak 68, 4:1 Chrobak 74, 4:2 Sołtys 90+1.

Łukovia: Wiatr – M. Wałaszek, Baruch (71 T. Frą­czek), Smolik, Ł. Czosnyka– Płaczek, M. Czo­sny­ka (80 B. Schab), Pałka, Nosek (60 Radoń) – Magiera (79 S. Wałaszek), Chrobak.

Victoria: Kasprzyk – Reszczyński (70 Bańdur), Kru­żel [6], Bachula, Juszczyk (86 Ślusarski) – Jabłoński, Sołtys (82 A. Jarosz), Miś [37], Gro­ma­dzki (72 Gajdur) – Świątek, M. Jarosz [43].

Sędziował: Michał Górka (Tarnów). Widzów: 80.

W 6 min Krużel sfaulował w polu karnym Chrobaka, a ten wykorzystał podyktowaną „jedenastkę”. W 12 min ten drugi spożytkował prostopadłe podanie Noska, a wynik do przerwy ustalił strzałem pod poprzeczkę M. Jarosz.

W drugiej połowie Chrobak jeszcze dwukrotnie – w krótkim odstępie czasu – zmusił do kapitulacji swojego niedawnego klubowego kolegę Kasprzyka. Rozmiary porażki gości, grających po przerwie już tylko w ośmiu (trzy czerwone kartki), zmniejszył w doliczonym czasie Sołtys. (STM)

Dunajec Zbylitowska Góra – Termalica Bruk-Bet II Nieciecza 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Tadel 1, 2:0 Bibro 38, 2:1 Kamiński 62 karny, 3:1 Bibro 70.

Dunajec: K. Jewuła – Krakowski (67 Bałut), Bobro, Goliński, Połeć – Radliński (63 Piekarski), Broda (85 Grzyb), Rybski, Tadel – Blecharski, Bibro (89 P. Jewuła).

Termalica Bruk-Bet II: Pochroń – Bień, D. Nowak [31], Wódka (46 Płaneta), Bigos (75 Barszcz) – Cierlik, M. Nowak (46 Ślęczka), Kędzior, Gorczyca – Kamiński, Pikul.

Sędziował: Adrian Niemiec (Tarnów). Widzów: 100.

Już w 1 min na listę strzelców wpisał się Tadel, który głową sfinalizował dokładne dośrodkowanie Rybs­kiego. Tuż przed przerwą Dunajec wykorzystał grę w liczebnej przewadze i po prostopadłym podaniu Brody, uderzeniem z 10 metrów, prowadzenie pod­wyższył Bibro.

W 62 min na chwilę odżyły nadzieje przyjezdnych, kiedy po zagraniu ręką Bobry kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Kamiński. Losy meczu ostatecznie rozstrzygnął strzałem do pustej bramki Bibro, wykorzystując fatalne zagranie Pochronia. (JB)

LZS Olesno – Ciężkowianka Ciężkowice 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Bałut 20, 0:2 Kijowski 33 samob., 0:3 Kapałka 54.

Olesno: Kijowski – Gąsior, Kucharski, Kubacki, Kotlarz – Zieliński (70 Wilkosz), Rozkuszka, Lejkowski (62 Wnęk), Giza (46 Kinel) – Jasiak, Białas (46 Marzec).

Ciężkowianka: Hołda – K. Biedroński, Oleksowicz, Uchwat, Bryt – Deś (69 Ł. Popiela), Banach (86 Pi­goń), Kucharzyk, Kapałka (74 Musiał) – Stachoń (77 Kiełbasa), Bałut.

Sędziował: Dominik Jurkiewicz (Brzesko). Widzów: 50.

W 20 min Zieliński stracił piłkę w środku boiska, a kontra gości zakończyła się trafieniem Bałuta. Niespełna kwadrans później po wrzutce z rzutu rożnego Kucharzyka piłka odbiła się od słupka, następnie od pleców Kijowskiego i wpadła do siatki. W 54 min Cięż­ko­wianka wywalczyła następny rzut rożny, a po kolejnej dobrej wrzutce Kucharzyka celnie główkował Kapałka.

Gospodarze także mieli w tym spotkaniu okazje bramkowe. Do przerwy Jasiak nie wykorzystał jednak bardzo dobrego podania Lej­kowskiego, a po zmianie stron Marzec zmarnował dwie sytuacje sam na sam z Hołdą.

Wisła Szczucin – Unia Niedomice 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 P. Wróbel 49.

Wisła: Krupa – Pietras, K. Dynak (73 Kuta), D. Koł­ton, B. Po­chroń – Nytko, Furgał, Musiał, Młodziński – S. Kołton (57 Mróz), Sieradzki (63 K. Bator).

Unia: Zahora – Nagórzański, Wojcieszek, Bajorek, F. Wróbel – Krzaczek (86 Madejski), P. Wróbel, Rzońca, Kmiecik (70 Wytrwał), Radliński (78 Szpilski) – Spinda.

Sędziował: Albert Brudny (Tarnów). Widzów: 100.

Jedyna bramka padła w 49 min, gdy P. Wróbel głową z 5 metrów sfinalizował dośrodkowanie Spindy z prawej strony boiska. Najlepszą okazję do zdobycia wyrównującego gola miał w 85 min Pietras, lecz jego strzał z dystansu obronił Zahora.

Ikar Odporyszów – Tarnovia 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Zaucha 65, 0:2 Świerczek 85.

Ikar: Pinas – Warzecha (80 J. Koziński), Kijowski, Mikulec, Nieroda – Frąc, Cielczyk (55 M. Koziński), Stachura, Woźniak (70 T. Koziński) – Sendor, Tapa (83 Kożuch).

Tarnovia: Boruch – Noga, Sanok, Jarząb, Nowak – Kociara, W. Gucwa, Mikoś, Świerczek, Zaucha – Bielak (70 Krauze).

Sędziował: Jarosław Wroński (Tarnów). Widzów: 150.

Tarnowianie objęli prowadzenie w 65 min, gdy Zaucha głową sfinalizował wrzutkę Świą­tka z lewej strony boiska. Ten drugi przypieczętował zwycięstwo gości, w 85 min wygrywając pojedynek z Pinasem. (STM)

Spotkania: Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska – Tuchovia i LUKS Skrzyszów – Pogórze Pleśna przełożono ze względu na zły stan boisk.

1. Tuchovia 15 37 59–17

2. Ciężkowianka 16 35 43–22

3. Victoria 16 28 38–34

4. Wisła 16 24 39–23

5. Ikar 16 24 38–38

6. Skrzyszów 15 23 28–24

7. Tarnovia 16 21 35–28