Trzy gole Klimina

asZaktualizowano
TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń - Dwory Unia Oświęcim 1-4 (0-3, 0-0, 1-1). Bramki dla TKH: Przemysław Bomastek (42); dla Unii: Michaił Klimin 3 (2, 10, 56) i Marek Stebnicki (17). Kary: TKH - 6; Unia - 10 minut. Widzów 3 000.

TKH Toruń - Dwory Unia 1-4

Dwory: Jaworski - Zamojski, G. Piekarski, Klisiak, Stebnicki, Puzio - Miedwiediwe, Gabryś, Wojtarowicz Ryczko, Ziobro - A. Kowalówka, Kozak, Mlyczenko, Jakubik, Klimin - Cinalski, Kłys, Modrzrejewski, Stachura, Radwan
   Mistrz Polski zademonstrował w Toruniu szybki i dojrzały hokej. Goście bardzo szybko zdobyli bramkę, bo już w 2 minucie Białorusin Klimin, po szybkim kontrataku, trafił do siatki.
   W tej tercji Dwory zdobyły jeszcze dwa gole, oba kiedy rywal był osłabiony o zawodnika wysłanego na ławkę kar. Najpierw na 2-0 podwyższył ponownie Klimin, a w 17 minucie trzeciego gola uzyskał Stebnicki. 3-0 dla Dworów, goście grali spokojnie, kontrolowali przebieg meczu, rozbijając chaotyczne ataki gospopdarzy.
   Torunianie zdobyli gola dopiero w 42 minucie (Bomastek), ale na wiecej nie było ich stać. Wygraną zespołu z Oświęcimia przypieczetował w 56 minucie Klimin.
   - To był dobry mecz w naszym wykonaniu, na słowa uznania zasłużyła cała nasza drużyna, bardzo dobrze bronił Tomasz Jaworski. W naszej drużynie zabrakło Jarosa zawieszionego za karę meczu otrzymaną w spotkaniu z Cracovią, w ataku z Jakubikiem i Kliminem grał Mlyczenko - powiedział nam trener Dworów Andriej Sidorenko.