Trzy kolory pływaczek Unii

BK
PŁYWANIE. Cztery medale wywalczyły zawodniczki Uczniowskiego Klubu Pływackiego Unia Oświęcim podczas mistrzostw Polski juniorów 15-letnich. Podopieczne trenerki Barbary Lipniarskiej-Skubis zdobyły krążki we wszystkich trzech kolorach.

W mistrzostwach, które odbyły się na oświęcimskiej pływalni, największe powody do radości miały Klaudia Kapcińska i Dorota Bajorska. Klaudia wywalczyła tytuł mistrzowski w wyścigu sprinterskim na 50 m st. motylkowym. Dorota dwukrotnie stoczyła walkę o złoty medal, ale ostatecznie przyszło jej zadowolić się "srebrami". Jedno zdobyła na dystansie 400 m st. zmiennym, a drugie padło jej łupem w konkurencji na 400 m st. dowolnym. Medalową kolekcję podopiecznych trenerki Lipniarskiej-Skubis uzupełnia brązowy medal, jakie pływaczki Unii wywalczyły w sztafecie 4x100 m st. zmiennym. W składzie medalowego zespołu płynęły wspomniane Klaudia Kapcińska i Dorota Bajorska oraz Marlena Dudek i Paulina Kruczalak.
- Medal wywalczyły po pięknej walce. Na uwagę zasługują ponadto wysokie lokaty finałowe Marleny Dudek i Natalii Prędeckiej - mówi zadowolona trenerka.
Medale, jakie zawodniczki Unii, a jednocześnie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w PZ nr 2, wywalczyły w tych mistrzostwach potwierdzają ich wysoką pozycję wśród juniorek 15-letnich.
Nie były to przecież pierwsze ich tak udane występy w zawodach rangi MP. Przypomnijmy, że podczas zimowych MP łupem ekipy oświęcimskiej Unii padło 6 medali, w tym 3 srebrne i 3 brązowe medale. Wówczas najwięcej powodów do radości miała Klaudia Kapcińska, która wywalczyła połowę całego dorobku Unii w tej imprezie, ale nie miała "złota". Teraz swoją kolekcję uzupełniła o krążek z najcenniejszego kruszcu.
Podczas rozegranych w Nowej Rudzie mistrzostw, miała udział w sumie w czterech medalach, w tym trzy wywalczyła indywidualnie. Dwa z nich były w kolorze srebrnym. Jeden zdobyła na 100 m st. motylkowym. Z drugiego "srebra" cieszyła się na 50 m st. motylkowym. Trzeci krążek indywidualnie - brązowy zdobyła na 200 m st. motylkowym. Dorota Bajorska zimą cieszyła się ze “srebra" na 400 m st. zmiennym, a kolekcję ekipy prowadzonej przez trenerkę Lipniarską-Skubis uzupełniła wówczas jeszcze Marlena Dudek i sztafeta dziewcząt 4x200 m st. dowolnym. Marlena była 3 w wyścigu na 200 m st. klasycznym.
Mistrzostwa juniorek 15-letnich otwarły letnie mistrzostwa kraju w kategoriach młodzieżowych. Starsi pływacy Unii i SMS Oświęcim szlifują tymczasem formę przed ME juniorów, które w przyszłym tygodniu rozpoczną się w Pradze. Dodajmy jeszcze od 17 do 19 lipca w Oświęcimiu rozegrane zostaną konkurencje pływackie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.