Trzy meczbole Agnieszki Radwańskiej, a później... porażka z Cibulkovą

(AGA)
Tenis. Nie udało się Agnieszce Radwańskiej powtórzyć wyniku sprzed roku i awansować do półfinału turnieju Sony Open Tennis w Miami. W pojedynku ćwierćfinałowym krakowianka przegrała ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą 6:3, 6:7, 3:6.

W drugim secie przy stanie 5:4 krakowianka miała trzy piłki meczowe, a w tie-breaku prowadziła 5:2.

Turniej rozgrywany w miasteczku Key Biscayne, na wyspie w stanie Floryda często wita najlepszych tenisistów świata trudnymi warunkami. Mocny wiatr w tej imprezie to norma. Nie inaczej było w pojedynku Agnieszki z Cibulkovą. Obie zawodniczki miały problemy z utrzymaniem własnego podania. Już na początku pierwszego seta doszło do przełamania serwisu Słowaczki.

Agnieszka wyszła na prowadzenie 1:0, ale rywalka szybko odrobiła stratę. W kolejnych gemach znów dochodziło do przełamań, w których skuteczniejsza okazała się nasza tenisistka. Radwańska wygrywała 4:2, 5:3, by zakończyć seta 6:3.

W drugim secie było podobnie, znów przełamania i... prowadzenie Słowaczki 3:1. Krakowianka doprowadziła do wyrównania 3:3. Dominika prowadziła jeszcze 4:3, ale Radwańska wyszła na 5:4 i miała trzy piłki meczowe! Niestety, nie wykorzystała ich i doszło do tie-breaka. W nim krakowianka prowadziła 5:2, ale... przegrała tę partię 5:7.

W decydującej partii Słowaczka złapała drugi oddech. Cibulkova grała coraz bardziej agresywnie i objęła prowadzenie 2:0. Agnieszka wyrównała, walczyła, ale jakby coraz mniej wierzyła w wygraną. Decydujące znaczenie miało przełamanie podania krakowianki przy stanie 4:3. Słowaczka objęła prowadzenie 5:3 i już go nie oddała.

Pierwszą półfinalistką została Maria Szarapowa po zwycięstwie nad Czeszką Petrą Kvitovą 7:5, 6:1. Jej rywalką w walce o finał będzie Serena Williams. Amerykanka ograła Niemkę Angelique Kerber 6:2, 6:2.