Trzy medale judoków Wisły

Jerzy Filipiuk
Archiwum sekcji judo Wisły Kraków
Trzy medale zdobyli judocy Wisły Kraków podczas Pucharu Polski juniorek i juniorów młodszych, który odbył się w Suchym Lesie koło Poznania.

294 zawodników i 140 zawodniczek rywalizowało o dodatkowe miejsca w poszczególnych kategoriach wagowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (mistrzostwa Polski juniorek i juniorów młodszych).

Nikola Szlachta triumfowała w kat. 40 kg, jej siostra Paulina była trzecia w kat. 44 kg, a Paweł Tylek zajął drugie miejsce w kat. 50 kg. Ponadto Jakub Korgol wywalczył siódmą lokatę w kat. 73 kg.

Pozostali przedstawiciele krakowskiego klubu - Kamil Gwóźdź, Maciej Adamczyk, Sławomir Skocz, Zuzanna Rams oraz Zuzanna Klimek - nie przebrnęli eliminacji.