Trzy medale kickbokserów UKS Gladiator w mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Archiwum Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator
Trzy medale i trzy punktowane miejsca to plon występu ekipy Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator w mistrzostwach Polski w kickboxingu (w formułach light contact i pointfighting), które odbyły się w Lesznie.

Gladiator, który funkcjonuje od stycznia 2012 roku jako stowarzyszenie kultury fizycznej, ma swoje sekcje w Grybowie (dwie), Krużlowej Wyżnej i Brunarach, a siedzibę w Binczarowej.

Ciężkie treningi podopiecznych trenera Amadeusza Kwiatkowskiego zaowocowały dwoma tytułami mistrzowskimi i jednym brązowym krążkiem.

Po złoty medal w formule pointfighting (po pokonaniu czterech przeciwników) i brązowy w formule light contact sięgnął kadet młodszy Kacper Krok. Oba wywalczył w kat. 32 kg.

Na najwyższym stopniu podium stanęła także kadetka Anna Gomułka, która w formule light contact w kat. +47 kg zdecydowanie wygrała dwie walki, w tym finałową przed czasem (po kopnięciu rywalki na głowę).

Ponadto punktowane miejsca – wszyscy w formule light contact - zajęli: piąte – kadetka starsza Julia Oleksy w kat. 50 kg, a szóste – junior Szymon Krok w kat. 63 kg i kadet młodszy Kacper Zając w kat. 47 kg.