Trzy medale Małopolan w mistrzostwach Polski w karate kyokushin w Zamościu. A w listopadzie mistrzostwa świata w Krakowie...

Jerzy Filipiuk
Anna Lisowska (YMCA Kraków) została tym razem wicemistrzynią Polski w kata
Anna Lisowska (YMCA Kraków) została tym razem wicemistrzynią Polski w kata Anna Kaczmarz
Trzy medale zdobyli reprezentanci małopolskich klubów podczas XXII mistrzostw Polski open seniorów i MP juniorów młodszych (14-15 lat) w karate kyokushin, które odbyły się w Zamościu.

Zmagania w hali sportowej miejscowego OSiR - z udziałem 257 zawodniczek i zawodników z 82 klubów - były ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które 19 i 20 listopada 2021 roku odbędą się w Tauron Arenie Kraków. Sędzią głównym imprezy był wiceprezes Polskiego Związku Karate, prezes Polskiej Organizacji Kyokushinkai Andrzej Drewniak (Kraków).

W MP open seniorów z Małopolan srebrne medale wywalczyli Anna Lisowska (YMCA Kraków) w kata (formy) seniorek i Jan Mąsior (Chrzanowski Klub Karate Kyokushin) w kumite (walki) mastersów (+35 lat) w kat. 85 kg, a brązowy Janusz Zięcina (Wielicki Klub Karate Kyokushinkai) w kumite mastersów w kat. +85 kg.

Lisowską, byłą mistrzynią świata i medalistkę mistrzostw Europy, wyprzedziła Aleksandra Wieczorek (Olsztyński Klub Kyokushin Karate). Szóste miejsce zajęła Agnieszka Lipińska (Chrzanowski KKK), a siódme Sandra Maśnica (Wielicki KKK). Mąsior w finale przegrał z Marcinem Kułakowskim (Siechnicki Klub Kyokushin Karate).

W MP juniorów młodszych najlepiej z Małopolan spisał się Wiktor Stochel (ARS Klub Kyokushinkai Limanowa), który uplasował się na czwartej pozycji w kata 14-15 lat.