Trzy medale małopolskich judoków w zagranicznych turniejach

Jerzy Filipiuk
Łukasz Mazur (Jordan Kraków)
Łukasz Mazur (Jordan Kraków) Archiwum Jordana Kraków
Judo. Trzy brązowe medale zdobyli reprezentanci małopolskich klubów podczas międzynarodowych zawodów w Budapeszcie i Sarajewie.

W XX Hungarian Open Masters Judo Championship Łukasz Mazur (Jordan Kraków) stanął na najniższym stopniu podium. W imprezie, uważanej za największą i najmocniej obsadzaną w Europie w rywalizacji masters, wzięło udział ponad 300 zawodników.

W Pucharze Europy juniorek i juniorów w Sarajewie Danuta Majcher (Wisła Kraków) w kat. 48 kg i Aleksandra Kaleta w kat. 52 kg sięgnęły po brązowe krążki, a Paulina Szlachta (obie UKS Judo Wolbrom) - po porażce z Majcher - zajęła piąte miejsce w kat. 48 kg.