Trzy medale olkuszan

Jerzy Zaborski
Lekkoatletyka. Udany występ zaliczyli biegacze Integracyjnego Klubu Sportowego w Olkuszu, którzy w Międzygórzu zdobyli dwa złote oraz jeden brązowy medal podczas mistrzostwa Polski seniorów, juniorów i juniorów młodszych w biegach górskich stylem anglosaskim.

Młodzik Kamil Wichary wygrał bieg na dystansie 2,4 km. Jego rówieśniczka Karolina Kwapisz, również wygrała swój wyścig na tym samym dystansie, ale w jej przypadku przewaga na rywalkami była znaczna, bo Kamil o swój prymat walczył do ostatnich metrów. Oboje byli bardzo zadowoleni ze swoich wyników osiagniętych w ogromnym upale.

Junior Adrian Wojtacha ścigał się na dystansie 8,1 km, walcząc nie tylko z przeciwnikami, ale także ze śliską trasą. Zaliczył po drodze pięć upadków i ostatecznie zdobył brązowy medal.

Emmanuel Wojtacha, w biegu ma 9,9 km, zajął dziewiąte miejsce wśród seniorów, co także zostało odebrane jako sukces zawodnika.

Lekkoatleci, trenowani na co dzień przez Kazimierza Chechelskiego, w 2015 roku zdobyli sześć medali w mistrzostwach Polski w biegach górskich (stylem anglosaskim oraz alpejskim) – zwraca uwagę Jakub Sowiński, prezes olkuskiego klubu.

_– Licząc od początku istnienia sekcji w Olkuszu, nasi reprezentanci zdobyli aż 36 medali w imprezach o randze mistrzostw Polski. Nie będzie w tym przesady, jeśli powiem, że Olkusz „królową sportu” stoi _– dodaje prezes Jakub Sowiński.