Trzy osady w finale

Trzy polskie osady awansowały we wtorek do finału regat kajakarskich. Dwie będą szukać swojej szansy w półfinałowych wyścigach. Wyeliminowany został Daniel Jędraszko w C-1.

Regaty kajakarskie

We wtorek odbyły się wyścigi mężczyzn na 1000 m. Czwórki kobiet walczyły na 500 m. Właśnie na tym dystansie Aneta Michalak, Aneta Pastuszka, Joanna Skowroń i Beata Sokołowska zajęły drugie miejsce - za Niemkami - w swoim wyścigu eliminacyjnym i zakwalifikowały się do finału.
 Dobrze popłynęli Michał Gajownik i Paweł Baraszkiewicz w C-2. Dzięki trzeciemu miejscu w eliminacjach awansowali do finału. Przegrali tylko z osadą Rosji i Hiszpanii.
 W finale K-4 wystartują Grzegorz Kotowicz, Dariusz Białkowski, Adam Seroczyński i Marek Witkowski. W swoim wyścigu eliminacyjnym zajęli oni trzecie miejsce. Wygrali Węgrzy przed Rosjanami.
 Rafał Głażewski zajął szóste miejsce w trzecim wyścigu eliminacyjnym jedynek kajakowych i awansował do półfinału. Jako pierwszy linię mety minął Duńczyk Torsten Tranum.
 W półfinale popłyną również Marek Twardowski i Adam Wysocki w K-2. Zajęli oni w swoim wyścigu eliminacyjnym piąte miejsce i nie awansowali bezpośrednio do finału. Swojej szansy będą szukać w półfinale. W tym wyścigu eliminacyjnym triumfowali reprezentanci Węgier.
 Z rywalizacji wyeliminowany został Daniel Jędraszko w C-1. Zdaniem kierownika wyszkolenia Polskiego Zwiąku Kajakowego Witolda Pawelca, Jędraszko potraktował wtorkowe eliminacje kanadyjek jedynek treningowo i dlatego dopłynął do mety w swojej grupie na ostatnim dziewiątym miejscu, z bardzo dużą stratą do zwycięzcy - Niemca Andreasa Dittmera.