Trzy sety do awansu...

BK
PKS Opoka Trzebinia - Jedynka Łódź 10-0. Punkty dla Opoki: Iwaniuk, Frankowski, Zając po 2,5, Świrk 1,5, Utylski 1.

Baraże o I ligę mężczyzn w tenisie stołowym

Tenisiści stołowi Opoki wygrali z Jedynką Łódź aż 10-0 w pierwszym meczu barażowym. W tej chwili od awansu do I ligi dzielą ich tylko 3 sety. To jest trzecie podejście Opoki do I ligi. Poprzednie dwa zakończyła w barażach. Nic dziwnego, że w Trzebini wyczuwało się nerwowość przed pierwszym meczem. Jedynka, która wygrała grupę świętokrzysko-łódzką II ligi ma w składzie Marka Winnickiego i Łukasza Bobrowskiego, dwóch zawodników z I-ligowym doświadczeniem.
   Trener Opoki Kazimierz Noworyta po raz pierwszy odetchnął po losowaniu rozstawień. - W barażach nie obowiązuje ranking. Każdy więc próbuje tak ustawić zespół, aby maksymalnie wykorzystać atuty. Trzeba przyznać, że nam się tym razem udało.
   Jego słowa szybko znalazły potwierdzenie. Na pierwszym stole Grzegorz Iwaniuk pewnie pokonał Winnickiego 3-0, a Robert Świrk znalazł skuteczną receptę na typowego obrońcę, jakim jest Bobrowski (3-0). Równie dobrze poradzili sobie ich partnerzy na drugim stole. Andrzej Frankowski wygrał 3-0, a Damian Zając oddał rywalowi tylko jednego seta. W efekcie po pierwszych singlach prowadzili już 4-0. W grach deblowych Iwaniuk z Frankowskim oraz Świrk z Zającem także nie dali większych szans rywalom i mecz był rozstrzygnięty. Na tym nie skończyły się emocje, bo w perspektywie rewanżu w Łodzi istotna była zaliczka, jaką Opoka uzyska u siebie.
   Do końca więc walka toczyła się o każdy punkt. Trzebinianie oddali w sumie rywalom tylko 3 sety i tyle ich dzieli od awansu. - Sam jestem zaskoczony rozmiarami tej wygranej. Ale dzisiaj wszystko układało się dla nas idealnie, a swoje zrobił także doping kibiców - cieszył się na koniec trener Noworyta. Mecz w podziemiach parafii w Sierszy, gdzie gra Opoka, oglądało 200 osób.