Trzy złota dla Mazowieckiego

STM
W drugim dniu rozgrywanych w Tarnowie - odbywających się pod prasowym patronatem "Dziennika Polskiego" - finałów XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na obiektach Unii rozgrywane były zawody sztafetowe.

Dwubój i trójbój nowoczesny. XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Tarnowie-Mościcach

W dwuboju dziewcząt mistrzowski tytuł przypadł w udziale reprezentantkom Mazowieckiego. Sztafeta w składzie: Marta Kobecka, Jagoda Jobda, Magdalena Wiertel uzyskała wynik 2664 pkt., za plecami zostawiając sztafety reprezentujące Pomorskie (Daria Glanert, Edyta Bach, Marta Łagownik) - 2595 pkt. oraz Śląskie I (Maja Kwiatkowska, Anna Seweryn, Marta Wróbel) - 2590 pkt. W gronie jedenastu startujących teamów znalazła się również sztafeta Małopolski, tworzona przez zawodniczki UKS Sokół-Mościce Tarnów: Agnieszkę Rybską, Patrycję Jurkiewicz i Maję Klich. Nasz zespół na pływalni wywalczył trzecie miejsce, niestety pobiegł najgorzej z całej stawki i ostatecznie z rezultatem 2147 pkt. sklasyfikowany został na siódmej pozycji.
Rywalizacja dwuboistów zakończyła się sukcesem chłopców z pierwszej sztafety Pomorskiego (Bartosz Lilla, Adrian Brodnicki, Szymon Van Hoang), która zdobyła 3025 pkt. Drugie miejsce zapewnili sobie reprezentanci Zachodniopomorskiego (Jacek Maciupa, Kacper Chmiel, Mateusz Jaćkowski) - 2941 pkt., a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została sztafeta Lubuskiego (Szymon Golczyk, Marek Mąkowski, Bartosz Oleś) - 2933 pkt. Na dziewiątym miejscu rywalizację tę zakończyła osłabiona kadrowo - w miejsce chorego Patryka Głowackiego wystartował Krzysztof Misterka - sztafeta Małopolskiego, którą podobnie jak w przypadku dziewcząt tworzyli podopieczni trenera Andrzeja Kiełbusiewicza, zawodnicy UKS Sokół-Mościce (obok Misterki startowali Dawid Bałut i Maciej Juruś). Nasi zawodnicy uzyskali wynik 2443 pkt., szanse na lepszy rezultat, tak jak ich koleżanki, grzebiąc na trasie biegu.
Trójbój dziewcząt zdominowany został przez zawodniczki z Mazowieckiego. Złoty medal wywalczył pierwszy zespół tego województwa (Zuzanna Staniszewska, Zuzanna Laprus, Anna Wasyńczuk) - 2704 pkt., a na drugiej pozycji sklasyfikowana została druga drużyna Mazowieckiego (Maria Boćkowska, Karolina Borucka, Anna Markowska-Wójcik) - 2280 pkt. Trzecia lokata przypadła w udziale reprezentantkom Pomorskiego (Wiktoria Wysocka, Daniela Kamińska, Monika Belczewska) - 2280 pkt. Podobnie wyglądała rywalizacja trójboistów. Tu także pierwsze miejsce przypadło Mazowieckiemu I (Przemysław Kryczka, Michał Gralewski, Jarosław Świderski) - 4176 pkt., natomiast srebrny medal wywalczyło Mazowieckie II (Sebastian Stasiak, Maciej Baranowski, Michał Hudyka) - 3804 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła sztafeta Lubelskiego (Eryk Mogielnicki, Mateusz Jacniacki, Łukasz Mochol) - 3772 pkt.