Trzy złote medale Agnieszki

STM
Podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu juniorów 13-letnia Agnieszka Sak zdobyła trzy złote medale na swoich koronnych dystansach: 100 i 200 metrów stylem motylkowym (1: 07.40 min i 2: 25.96 min) oraz 800 metrów stylem dowolnym 9: 47.56 min. Wynik uzyskany przez nią na 100 metrów "motylkiem" jest nowym rekordem sekcji; rezultat, z jakim Agnieszka pokonała dwukrotnie dłuższy dystans jest natomiast rekordem okręgu juniorów.

Pływanie. Mocnym akcentem zakończyli tegoroczny sezon startowy trenowani przez Andrzeja Kiełbusiewicza pływacy Unii Tarnów, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach.

W kategorii 14-latków brązowy medal wywalczył Michał Sabat, który dystans 50 metrów stylem klasycznym pokonał w czasie 35.08 s. Zawodnik ten wywalczył również piątą lokatę w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym - 1: 18.15 min. W tej samej kategorii wiekowej dwukrotnie bliski podium był Krzysztof Kuruc; ostatecznie zadowolić musiał się czwartą pozycją w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym (1: 01.08 min) oraz piątym miejscem na dwa razy dłuższym dystansie (2: 12.48 min).
Takie same miejsca wywalczył również 15-letni Piotr Kusiak w wyścigach na 50 metrów stylem grzbietowym (4. lokata - 32.10 s) i 100 metrów stylem grzbietowym (5. pozycja - 1: 09.38 min).
Ponadto, w kategorii open, startujący po chorobie 16-letni Michał Janas zdobył brązowy medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym - 2: 13.47 min.
Wszystkie wyniki uzyskane przez tarnowskich pływaków są ich nowymi rekordami życiowymi. (STM)