Trzynaście medali w Lesznie

STM
Znakomicie zaprezentowali się w tych zawodach - przygotowywani do startu przez Małgorzatę Klich - studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, zdobywając łącznie 13 medali w tym 5 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe. W punktacji medalowej tarnowianie zajęli 3. miejsce, ustępując pola jedynie bardzo silnym reprezentacjom PWSZ Racibórz (13 medali w tym 8 złotych) i PWSZ Leszno (14 medali w tym 6 złotych). Nie mieli natomiast szans na wysokie miejsce w punktacji drużynowej, ponieważ regulamin zawodów umożliwiał zdobywanie punktów przez wszystkich zawodników startujących w poszczególnych konkurencjach. Tarnowski team liczył natomiast tylko 16 osób, co przy 30-40 osobowych reprezentacjach innych uczelni, z góry przesądziło o losach punktacji drużynowej. Mimo to PWSZ Tarnów w kategorii kobiet zajęła 6. miejsce, a w kategorii mężczyzn sklasyfikowana została na 7. pozycji.

Pływackie MP uczelni pedagogicznych

W Lesznie odbyły się, rozgrywane co dwa lata, Mistrzostwa Polski Uczelni Pedagogicznych w pływaniu. W imprezie tej startowało ponad 320 zawodników z 17 uczelni z całego kraju (w tej liczbie wielu byłych pływaków, medalistów i reprezentantów Polski).

Indywidualnie, najlepiej w gorzowskich mistrzostwach, spisali się tarnowscy "grzbieciści". Urszula Mróz zwyciężyła bowiem w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym (34.53 s i 1:14.87 min), natomiast Mateusz Czernecki, wywalczył tytuł mistrzowski na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym - 30.86 s - a na dwukrotnie dłuższym dystansie zdobył srebrny medal - 1:08.37 min. Czwarty indywidualny złoty "krążek" wywalczyła Angelina Zmarzła, z czasem 1:16.21 min triumfując w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym (oprócz tego zawodniczka ta przywiozła z Leszna srebrny medal wywalczony w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym - 32.75 s). Na najwyższym stopniu podium stanęła również kobieca sztafeta 4 x 50 metrów (Urzula Mróz, Anita Ziemba, Angelina Zmarzła, Monika Jusiewicz) stylem zmiennym, uzyskując rezultat 2:16.23 min. Srebrne medale leszczyńskich mistrzostw wywalczyli: Anita Ziemba na 50 metrów stylem klasycznym (40.05 s), Monika Jusiewicz na 100 metrów stylem dowolnym (1:07.20 min) oraz, płynąca w składzie: Mateusz Czernecki, Daniel Myśliwiec, Łukasz Kiwior, Paweł Ptak, sztafeta 4 x 50 metrów stylem zmiennym mężczyzn (2:00.80 min). Brązowe medale stały się natomiast udziałem: Anity Ziemby w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym (1:29.49 min) oraz Łukasza Kiwiora, który na najniższym stopniu podium stawał po zakończeniu wyścigów na 50 metrów stylem dowolnym (26.25 s) i 50 metrów stylem motylkowym (27.68 s).
Na wyróżnienie zasłużyli także studenci, którzy nigdy nie uprawiali pływania, a swoje umiejętności zawdzięczają solidnej pracy podczas cotygodniowych zajęć: Angelika Krakowska, Aneta Wrona, Angelika Kucharzyk, Sylwia Nalepa, Jakub Suski, Grzegorz Wróbel, Tomasz Masło, Oktawian Flis oraz Daniel Myśliwiec (na dystansie 50 metrów stylem klasycznym uzyskał on bardzo dobry wynik - 34.93 s, co dało mu 6. lokatę). Wszyscy oni poprawili swoje rekordy życiowe i zajmując miejsca w pierwszej i drugiej dziesiątce również przyczynili się do wysokiej pozycji tarnowskiej uczelni.
Warto również odnotować bardzo dobry występ innej tarnowianki - studentki Akademii Pedagogicznej w Krakowie -Agnieszki Kiełbusiewicz, która z wynikiem 31.20 s zdobyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym.
- Zajmuję się AZS-em od października 2005 r. Wszystkie zajęcia prowadzę społecznie i tym bardziej cieszą mnie wyniki tych młodych ludzi, którzy w swoim wolnym czasie przychodzą popływać i aktywnie spędzić troszkę czasu. Na zajęciach jest bardzo fajna atmosfera, treningi różnią się od obowiązkowych zajęć na basenie, a ponadto można się świetnie bawić szlifując swoje umiejętności pływackie. Bardzo chciałabym podziękować kapitanowi naszej drużyny Angelinie Zmarzłej, bo to ona była głównym motorem napędowym naszej ekipy - mówi trenerka pływaków AZS PWSZ, Małgorzata Klich. (STM)