Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzynastu zasłużonych

Redakcja
Wspólne zdjęcie Zasłużonych dla Ziemi Sądeckiej z władzami miasta i powiatu Fot. (wch)
Wspólne zdjęcie Zasłużonych dla Ziemi Sądeckiej z władzami miasta i powiatu Fot. (wch)
Wybijający się sądeczanie uhonorowani przez władze powiatu. - Z dumą wręczam tę odznakę ustanowioną w pierwszej kadencji - mówił przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Basta. - Otrzymują ją ludzie, którzy pracują dla innych, nie dbając o zaszczyty i splendor.

Wspólne zdjęcie Zasłużonych dla Ziemi Sądeckiej z władzami miasta i powiatu Fot. (wch)

NOWY SĄCZ. Wybijający się sądeczanie uhonorowani przez władze powiatu

Podczas piątkowej uroczystej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego trzynaście osób otrzymało odznakę "Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej". Jan Dziedziak z Białej Wyżnej koło Grybowa, od 1956 r. związany z Ludowym Zespołem Sportowym "Gród" Podegrodzie, nagrodzony został za pracę organizacyjną i zasługi dla klubu. Józef Fiut - od 23 lat pełni funkcję prezesa klubu LOK-u "Snajper" sądeckiego NEWAG-u. Jest niestrudzonym propagatorem strzelectwa i sportów obronnych. Tadeusz Frączek - ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Oddziału Chirurgii Urazowo- -Ortopedycznej w SPZOZ im dra J. Dietla w Krynicy - Zdroju.

Znany na Sądecczyźnie jako jeden z najlepszych fachowców w dziedzinie chirurgii. Władysław Jarząb - od 2003 r. pełni funkcję prezesa reaktywowanego właśnie LKS "Łęka" w Łęce. Kieruje klubem, który występuje w rozgrywkach mistrzowskich klasy "A" seniorów oraz dwóch drużyn młodzieżowych. Znany z zaangażowania i odpowiedzialności. Benedykt Kafel - sądecki etnograf. Pod jego kierownictwem grono specjalistów z różnych dziedzin kultury ludowej zebrało ogromny materiał dokumentacyjny. Maria Lebdowicz - polonistka z Piwnicznej-Zdroju. Kolekcjonuje legendy, gadki i podania. Jest autorką książki "Rzeka z miasteczkiem w tle", słownika biograficznego "Dawni Piwniczanie". W 1991 r. wspólnie z mężem Eugeniuszem została współzałożycielką gazety "Znad Popradu". Ryszard Marcinek - były wójt gminy Podegrodzie. Dzięki jego staraniom powstała infrastruktura drogowa, rozwijała się baza oświatowa i kulturalna, wybudowano wodociągi i skanalizowano część gminy. Maria Rysiewicz - od wielu lat prezes Łąckiego Banku Spółdzielczego. Pod jej kierownictwem nastąpił dynamiczny rozwój placówki. Za swe osiągnięcia bank był wielokrotnie nagradzany. Ksiądz prałat Bogusław Skotarek - proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krynicy-Zdroju. Na szczególną uwagę zasługuje organizowany przez niego od siedmiu lat, festiwal pod nazwą "Krynickie Spotkania z Kulturą Chrześcijańską". Zofia Skwarło - od 1987 r. pracuje w nowosądeckim "Sokole" w dziale kultury ludowej. Była jednym z inicjatorów i współzałożycieli Zespołu Regionalnego "Nawojowiacy", którego od początku była kierownikiem artystycznym i choreografem. Józef Stanisław Stec - Absolwent ASP w Krakowie. Kierował pracownią konserwatorską Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Od 2006 r. prowadzi pracownię plastyczną i konserwatorską "ARStec". Aleksandra Szurmiak-Bogucka - wybitny etnomuzykolog, specjalizuje się w folklorze muzycznym Karpat. Bezsprzeczny autorytet krajowy w tej dziedzinie. Stanisław Wysocki - nieprzerwanie od 1978 r. zarządza Hotelem "Perła Południa" w Rytrze. Jego nowatorski styl kierowania hotelem przyczynił się do jego wysokiej pozycji w branży turystycznej.

(WCH)

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski