Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

TST z Krakowa zapewnia bezpieczeństwo. Wspiera również organizacje sportowe, fundacje i społeczne przedsięwzięcia

Rozmawiała Elżbieta Cegła
- Moi dziadkowie pracowali w kombinacie metalurgicznym, ja mieszkam w Nowej Hucie i oddałem jej serce - mówi Damian Jarosz
- Moi dziadkowie pracowali w kombinacie metalurgicznym, ja mieszkam w Nowej Hucie i oddałem jej serce - mówi Damian Jarosz Joanna Urbaniec
TST Group Polska działająca w branży zabezpieczeń, wspiera przedsiębiorców z branży oraz organizacje sportowe, fundacje i liczne społeczne przedsięwzięcia. Rozmowa z Damianem Jaroszem, właścicielem TST Group Polska z Krakowa, dystrybutora urządzeń profesjonalnych systemów zabezpieczeń

Wyjeżdżasz na urlop – w domu kodujesz alarm połączony z firmą ochroniarską i widok z kamer w swym telefonie po zainstalowaniu aplikacji, dzięki temu przez całą dobę będziesz śledził to, co dzieje się w twoim domu i najbliższym otoczeniu, by w porę zareagować w razie zagrożenia. Różne monitorujące nas urządzenia są z pewnością potrzebne aby zapewnić nam między innymi bezpieczeństwo, ale cały czas jesteśmy „na widelcu” mimo że nie zawsze nie chcemy.

Wiadomo, że każdy z nas ceni sobie prywatność i chroni ją, niemniej jednak profesjonalny system zabezpieczeń chroni nas przed różnego rodzaju zagrożeniami. Nawet jeśli nie chcemy, by ktoś o nas cokolwiek wiedział, to kiedy właśnie zamontujemy kamerę w swoim domu, czujemy się pewniej. Nagra się na niej, zakładając drastyczne zdarzenie, nie tylko włamywacz i złodziej, ale ktoś, kto zniszczy nam ogród, czy uszkodzi samochód. Nagranie będzie dowodem dla służb, które szybko znajdą sprawcę.

Profesjonalny system monitoringu na pewno sprawdza się na ulicach, stadionach, w halach sportowych i koncertowych, na dworcach, w pociągach, autobusach, tramwajach, biurach, miejscach pracy, ale czy wszędzie można zastosować monitoring?

Są miejsca gdzie monitoringu nie powinno się zakładać jak choćby szatnie i pomieszczenia socjalne. Kamery można montować wszędzie gdzie jest ku temu potrzeba i prawo nam tego nie zabrania. Odpowiednie urządzenia monitorujące zakłada się w przestrzeni ogólnodostępnej – brama wejściowa, hall, korytarze, parkingi, biura itp. Oczywiście powinno się umieścić tabliczkę „obiekt monitorowany”. Kamery i urządzenia monitorujące znajdą się przede wszystkim tam, gdzie istnieje ryzyko kradzieży bądź inne zagrożenie, np. w kasach i sejfach przedsiębiorstwa lub instytucjach, w salach obsługi klientów w bankach czy innych instytucjach finansowych. W tych przypadkach chodzi o bezpieczeństwo wszystkich - zarówno pracowników, jak i osób z zewnątrz. Kamery znajdą się też w miejscach szczególnie zagrożonych ze względu na specyfikę, np. laboratoria, archiwa zawierające dokumenty z danymi wrażliwymi. Monitoring i systemy alarmowe bez wątpienia sprawdzają się również w sklepach, zwłaszcza w dużych hipermarketach i galeriach handlowych...

To zrozumiałe, kradzieże w takich miejscach nie należą do rzadkości...

Oczywiście, ale w tym przypadku chodzi nie tylko o to, kamery wspierają bowiem działalność marketingową i promocyjną w tego typu obiektach.

W jaki sposób?

System monitoringu w sklepie obserwuje i widzi, jakie wyroby i kiedy klienci kupują najchętniej, jakie miejsca są najczęściej odwiedzane, jakim zainteresowaniem cieszą się produkty z jednej alejki bądź z drugiej. Badanie zachowań kupujących to bardzo ważny element dobrego handlu, a temu badaniu sprzyja również system monitoringu, dzięki niemu wiadomo chociażby, jak ułożyć towar na półkach, by już od wejścia klient skierował swe kroki najpierw po pieczywo, bo skusi go zapach, a potem swobodnie buszował między regałami i napełniał koszyki. Kamery znajdują różnorodne zastosowanie i nie wykorzystuje je się ich w niecnych celach lecz w konkretnych uzasadnionych przypadkach. Profesjonalne systemy zabezpieczeń jakimi dysponuje nasza firma TST Group Polska, chroni przede wszystkich tych, którzy chcą czuć się bezpiecznie. W swojej ofercie posiadamy produkty od A do Z jeśli chodzi o zabezpieczenia. Pamiętajmy jednak, że monitoring to prewencja i bezpieczeństwo, a to jest szczególnie istotne nie tylko w miejscu prywatnym, w moim domu, ale przede wszystkim w miejscach publicznych.

To prawda, znane są przypadki, że dzięki kamerze zainstalowanej np. w tramwaju czy autobusie, udało się zapobiec chuligańskim wybrykom, napaści na pasażera i oczywiście ująć sprawcę.

Właśnie, w sytuacji tego typu zagrożeń oko kamery jest dowodem wykroczenia lub przestępstwa i w zdecydowany sposób ułatwia odpowiednim służbom znalezienie sprawcy. Podobnie jest na stadionach czy w halach sportowych, gdzie kibice nie zawsze zachowują się jak należy i upust swoim emocjom dają w nieodpowiedni sposób. Dlatego każda odpowiedzialne przedsiębiorstwo, instytucja, organizacja stosuje odpowiednie systemy zabezpieczeń. W każdym miejscu telewizja przemysłowa sprawdza się doskonale.

Innowacje technologiczne są coraz powszechniejsze w różnych dziedzinach naszego życia, branża elektroniczna dynamicznie się rozwija, co widać choćby po Pana firmie, ważne że tym rozwojem potrafi się Pan dzielić.

Owszem, nie mogę zaprzeczyć branża jest chłonna i dynamiczna. Potrafi przy sobie przytrzymać człowieka… Rozwój jest bardzo ważny tak samo jak dzielenie się nim z otoczeniem. Wiedza dla nas jest istotna dlatego nieustannie się szkolimy, aby być cały czas na bieżąco. Proponujemy towar najwyższej klasy, świadcząc usługi na najwyższym poziomie, mamy zasadę aby oferta byłą „szyte na miarę” i dostosowana do potrzeb każdego odbiorcy.

Każdy potrafi się tak reklamować...

Ale nie każdy potrafi spełnić reklamowe obietnice. My nie obiecujemy tylko działamy. Jesteśmy na rynku zaledwie kilka lat – od 2012 roku, a mamy już ustabilizowaną na nim pozycję. Nasza grupa to dwie firmy i trzy marki z branży technologicznej i elektronicznej, ale specjalizujemy się w dystrybucji urządzeń stosowanych w profesjonalnym systemie zabezpieczeń. Współpracujemy w tym zakresie ze sprawdzonymi producentami o światowej renomie. Nieustannie rozwijamy sieć dystrybucji w Polsce i za granicą, obroty rosną, tempo rozwoju również, bowiem zysk inwestujemy w ludzi, którzy są profesjonalistami wysokiej klasy. Nasze doświadczenie wykorzystujemy również w pomocy innym firmom z branży – w naszym inkubatorze przedsiębiorczości pomagamy im stawiać pierwsze kroki w biznesie. Sam wiem, jak cenne jest tego rodzaju wsparcie, tym chętniej więc pomagamy innym.

Pomagacie nie tylko w starcie w biznesie.

To prawda, angażujemy się w wiele różnych przedsięwzięć. Ja jestem bardzo emocjonalnie związany z Nową Hutą, bo tu mieszkali moi dziadkowie i długo pracowali w kombinacie metalurgicznym. Zarazili mnie miłością do tej najmłodszej dzielnicy Krakowa, w której dziś mieszkam i pracuję. I wspieram. Wydatnie angażujemy się w działania prowadzone przez Fundację Nowej Huty, a w tym roku było ku temu szczególnie wiele okazji, bo to 70. urodziny dzielnicy. TST Group Polska jest jednym ze sponsorów Klubu Sportowego „Hutnik”. Niemal od początku naszej działalności inwestujemy w sport i wspieramy rozwój młodych talentów. Ściśle współpracujemy również z jednym ze szkolnych klubów sportowych w Krzeszowicach – mali piłkarze dziś odnoszą sukcesy w międzynarodowych zawodach. Organizujemy także ogólnopolskie turnieje młodzików w piłce nożnej, fundujemy nagrody, a do ich wręczania zapraszamy znanych sportowców, co sprawia młodym piłkarzom niezwykłą frajdę. A nam sprawia radość i satysfakcję to, że możemy dzielić się z innymi. To przecież bardzo ważne w życiu.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski