Turniej sołectw. Eliminacje w Ostrężnicy z kangurkiem,...

Turniej sołectw. Eliminacje w Ostrężnicy z kangurkiem, jajkami i miśkiem w taczkach

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Turniej sołectw. Eliminacje w Ostrężnicy z kangurkiem, jajkami i miśkiem w taczkach
1/4
przejdź do galerii

©Fot. Archiwum gminy Krzeszowice

Skoki w workach po torze przeszkód, skoki na kangurku, slalom po hula-hop - to niektóre konkurencje dla rodzin rywalizujących na Turnieju Sołectw i Osiedli w gminie Krzeszowice. W Ostrężnicy odbył się ostatni półfinał tej zabawy integracyjnej. Finał będzie w sierpniu w Krzeszowicach, zmierzą się najlepsi.
Na ostrężnickim półfinale dla mężczyzn startujących w zawodach były konkurencje sportowe: „taczkowy przełaj”, czyli przewożenie pluszowego miśka na dziecięcych taczkach oraz „ciężki mundial”, czyli toczenie piłek lekarskich. Dla kobiet przygotowano konkurencje "kuchenne". Na łyżce miały przenieść surowe jajko - oczywiście na czas. Następna konkurencja zwana "Wietrzyły prześcieradło” polegała na celowaniu piłką do wiaderka.

Rady Sołeckie i sołtysi układali słowa z wybranych liter oraz próbowali szczęścia w Kole Fortuny Skarbów Gminy Krzeszowice.
Zwyciężyło sołectwo Łany, II miejsce ex aequo zdobyły: Nowa Góra i Siedlec. Było też losowanie „szczęśliwej drużyny” do finału. padło na gospodarzy trzeciego półfinału - Ostrężnicę.

Zabawa integracyjna sołectw i osiedli miejskich w gminie Krzeszowice trwa od kilku tygodni. 18 sołectw i sześć miejskich osiedli zostało podzielonych na trzy grupy. Nie wszyscy reprezentanci docierają na miejsce zmagań, ale zabawa integracyjna trwa.

W pierwszym półfinale w Czernej rywalizowali: Czerna, Tenczynek, Wola Filipowska, Nawojowa Góra, Dębnik, Miękinia, nie dotarły os. centrum i os. Żbik. Do finału przeszły reprezentacje Czernej, Tenczynka i Woli Filipowskiej.

W drugim półfinale w Zalasiu z gospodarzami rywalizowali: Sanka, Dubie, Paczółtowice, Frywałd, Żary i osiedla Jurajskie i Parkowe. Do finału zakwalifikowali się przedstawiciele Zalasu, Dubia i Sanki.

W trzecim półfinale w Ostrężnicy z gospodarzami wystąpili reprezentanci sołectw: Łany, Nowa Góra, Siedlec, Filipowice, Rudno, osiedla Nowy Świat i Czatkowice.

W tych półfinałach rywalizują ze sobą i wybierają najlepszych, którzy zmierzą się w finale podczas pożegnania lata zaplanowanym na 24-26 sierpnia na placu targowym w Krzeszowicach.

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Barometr Bartusia. Piękna twarz polskiego kapitalizmu

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto,

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo