Turniej w Wołowicach

Paweł Panuś
W Wołowicach na obiekcie sportowym „Moje Boisko – Orlik 2012” odbył się III Letni Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Orlęta”, którego organizatorem był Urząd Gminy Czernichów.Wszystkie mecze sędziował doświadczony trener Michał Kuć.

Do rywalizacji przystąpili chłopcy w wieku 7-13 lat. Zgłoszono 4 drużyny, które rozegrały turniej w systemie każdy z każdym. W tej kategorii wiekowej miejsca na podium zajęli: I – SP w Czułówku, II –ZPO Czernichów, III – ZPO Wołowice oraz ZPO W Rybnej.
Do rozgrywek dziewcząt w wieku 7-13 lat przystąpiły trzy drużyny. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z ZPO w Wołowicach, drugiemiejsce przypadło dziewczętom z ZPO w Rybnej, a trzecie ekipie z ZPO w Czernichowie.
W drugim dniu turnieju w kategorii chłopców w wieku 13-16 lat wzięły udział trzy sześcioosobowe drużyny. Najlepiej zaprezentowała się i w efekcie zajęła w tej kategorii 1. miejsce drużyna ZPO Rybna, 2. miejsce przypadło ZPO Czernichów, a na 3. lokacieznaleźli się chłopcy z ZPO w Wołowicach.
W rozgrywkach dziewcząt w wieku 13-16 lat, do których też przystąpiły trzy drużyny, pierwsze miejsce zajęły dziewczęta również z ZPO w Rybnej, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z ZPO w Czernichowie, a na trzecim znalazły się dziewczęta z ZPO w Wołowicach.
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy za udział w turnieju, a drużyny zwycięskie – puchary oraz bony na zakup sprzętu sportowego. Nauczyciele i trenerzy będą mogli uzupełnić wyposażenie sal gimnastycznych i boisk w najbardziej potrzebny sprzęt sportowy, ufundowany przez wójta gminy Czernichów.