Turnieje na wysokim poziomie

(PAN)
Siatkówka plażowa. Dobiegł końca organizowany przez Stowarzyszenie Park Volley cykl Grand Prix Małopolski. Finałowy turniej odbył się w Brzesku.

Ogółem w całym cyklu wystąpiło 122 zawodników i 58 zawodniczek, głównie z Krakowa i okolic, ale także m.in. Olsztyna, Gdańska, Starogardu Gdańskiego, Radomia, Wierzbicy oraz Zabrza.

– Organizowaliśmy te zawody po raz pierwszy i sami jesteśmy zaskoczeni powodzeniem tej imprezy. Oznacza to jedno: że jest ogromne zapotrzebowanie na dobrze zorganizowane zawody w tej dyscyplinie sportu. Dziękuję naszym partnerom, dzięki którym uczestnicy mogli liczyć na cenne nagrody – powiedział organizator cyklu Maciej Oleksy.

W finale turnieju kobiet Aleksandra Kałużna i Barbara Sroka pokonały parę Wioletta Komisarczyk –Marta Szajer 2:0 (21:14, 21:19), a trzecie miejsce zajęły Paulina Szczepanik i Edyta Rzenno. Wśród mężczyzn zwyciężyli Adam i Roman Andrysowie, którzy wygrali w finale z parą Sylwester Janek – Michał Koryciński 2:0 (21:18, 21:19). Na najniższym stopniu podium stanęli Michał Płecha i Bartosz Oleksy. W turnieju mikstów triumfowali natomiast Edyta Rzenno i Michał Koryciński.