Tuzin medali wiślackich judoków w Krakowie i Gdyni

Jerzy Filipiuk
Judo. Dziesięć medali zdobyła ekipa Wisły Kraków podczas Finałowego Grand Prix o Puchar „Białej Gwiazdy” i zawodów Ligi IJL, które odbyły się w jej hali.

Pierwsze miejsca wywalczyli: Konrad Sowiźrzał, Karol Kowalski i Wojciech Gawęda, drugie Paweł Bukowiec i Jan Moskal, a trzecie: Alicja Michalik, Andrzej Radziszewski, Samuel Mułka, Jan Barwacz i Jakub Lach.

Gospodarze zajęli drugie miejsce w drużynowych rozgrywkach Grand Prix. Wyprzedziła ich tylko Akademia Judo Rzeszów, a na trzeciej pozycji uplasował się MOSiR Bochnia. Rywalizowało prawie 370 zawodniczek i zawodników.

Podczas Pucharu Polski juniorek i juniorów, który w miniony weekend odbył się w Gdyni, reprezentanci krakowskiego klubu dwukrotnie stawali na podium.

Bardzo dobrze spisała się Danuta Majcher, która w kategorii do 48 kg rozstrzygnęła wszystkie pojedynki na swoją korzyść, sięgając po złoto. Z kolei Kerim Ouerfelli zdobył srebrny krążek w mocno (przez 15 zawodników) obsadzonej kategorii do 81 kg.

Duże emocje wywołały walki Bartosza Karasia, który stoczył m.in. niezwykle zacięty, 11-minutowy pojedynek półfinałowy, przegrywając z powodu otrzymania kary. Wyczerpujące pojedynki sprawiły, że wiślak opadł z sił i poniósł porażkę w walce o miejsce na podium, zajmując ostatecznie piątą lokatę.