Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

TVP Kraków otwiera się na inne media

Grzegorz Skowron
Grzegorz Skowron
Fot: Adam Wojnar/Polska Press
Kocioł artystyczny - pod taką nazwą w budynkach Telewizji Kraków działać będzie centrum innowacyjnych technologii. To pomysł na wykorzystanie wolnych przestrzeni na Krzemionkach jako miejsca, gdzie spotykają się uczniowie, studenci i firmy innowacyjne.

Pierwszym krokiem będzie przeniesienie do budynków Telewizji Kraków Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych. Dziś mieści się on w trzech różnych miejscach, w jednym z nich zajęcia odbywają się w trzech połączonych mieszkaniach. Na Krzemionki wydział przeniesie się już w październiku tego roku.

- Wiążemy ogromne nadzieje z tym projektem - mówi dr hab. Bogdan Achimescu, prorektor ASP i wykładowca na Wydziale Intermediów. - Chodzi nie tylko o to, że najmłodszy nasz wydział będzie w jednym miejscu, ale też o dostęp do praktycznego zastosowania nowoczesnych technologii w __mediach - dodaje.

ASP dostanie do dyspozycji 1,4 tys. metrów kwadratowych. Nie powinno być żadnych problemów z kosztami bieżącego utrzymania (bo dziś uczelnia i tak płaci za wynajem lokali dla studentów intermediów), ale potrzebne są spore pieniądze na remont udostępnianych przez TVP Kraków pomieszczeń. Bogdan Achimescu nie kryje, że właśnie teraz jest okazja do pozyskania dodatkowych środków dla uczelni, bo w przyszłym roku przypadnie 200. rocznica jej powstania.

Pieniędzy nie ma także na inne elementy centrum innowacyjnych technologii. A plany zakładają, że będzie tam też miejsce na edukację uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza z klas informatycznych, a także dla start-upów medialnych.

- Nie policzyliśmy jeszcze wszystkich kosztów - przyznaje Miłosz Horodyski z TVP Kraków, który zarazem jest wykładowcą na Wydziale Intermediów ASP. Telewizja liczy na pozyskanie środków choćby z funduszy unijnych, ułatwić ma to patronat wojewody małopolskiego nad całym przedsięwzięciem.

Inicjatywa TVP Kraków to także szansa na ożywienie zabytkowego parku Bednarskiego. Przedstawiciele wojewódzkiego konserwatora zabytków zapewniają, że będzie zielone światło dla jego wykorzystania na potrzeby plenerowych prezentacji organizowanych przez ASP, TVP i centrum innowacyjnych technologii.

ZOBACZ TAKŻE: Prawdziwe latte macchiato - w Polsce go nie spróbujesz

źródło: naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski