Twarz małopolskiej policji teraz w NIK

Twarz małopolskiej policji teraz w NIK

Rozmawiał Maciej Pietrzyk

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Rozmowa. Dariusz Nowak, wieloletni rzecznik małopolskiej policji zrezygnował z noszenia munduru. Od dziś zaczyna reprezentować zupełnie inną instytucję – krakowską delegaturę Najwyższej Izby Kontroli.
Dariusz Nowak od dziś już w NIK

Dariusz Nowak od dziś już w NIK ©FOT. WOJCIECH MATUSIK

– Dlaczego po dwudziestu sześciu latach służby w policji, w tym siedemnastu na stanowisku rzecznika małopolskiego komendanta, zdecydował się Pan odejść do Najwyższej Izby Kontroli?

– W życiu przychodzi czasem taki moment, że trzeba zrobić kolejny krok do przodu. W policji pewien etap mojej pracy został zakończony, więc długo zastanawiałem się, gdzie mogę wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie.

– I padło na Najwyższą Izbę Kontroli?

– Rzecznikiem prasowym tej instytucji jest mój kolega Paweł Biedziak, z którym jeszcze w latach 90. wspólnie organizowaliśmy służby prasowe w policji. To chyba było impulsem do podjęcia takiej decyzji. Zgłosiłem swoją kandydaturę jako pracownika w krakowskiej delegaturze, przeszedłem wszystkie procedury kwalifikacyjne i zostałem przyjęty.

– Czym będzie się Pan tam zajmował?

– Będę odpowiedzialny przede wszystkim za reprezentowanie pracy krakowskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli na zewnątrz. Przede wszystkim będzie to więc kontakt z mediami.

Przypuszczalnie dojdą do tego jednak też inne obowiązki, jak organizowanie spotkań roboczych czy udział w naradach. Ale tak naprawdę wszystko okaże się, kiedy już rozpocznę pracę.

– Wydaje się, że będzie to jednak zdecydowanie spokojniejsze zajęcie niż praca rzecznika policji.

– Na pewno będzie dużo spokojniej, bo na stanowisku rzecznika policji przez kilkanaście lat praca się nigdy nie zaczynała i nigdy nie kończyła, zawsze trzeba było być w pogotowiu.

Z drugiej jednak strony zaczynam niemal wszystko od początku. W nowym miejscu, w nowej pracy. Będę miał nowe obowiązki. Jestem przekonany, że na pewno czeka mnie jeszcze sporo wyzwań.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Policjant???:

amigo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Nowak nie pracował w Policji, ... tylko przy Policji !!!. Był tzw. "tubą propagandową" nieudolności małopolskiej Policji!!!. Znam faceta i nie przypominam sobie w czasie jego kariery nic, co...rozwiń całość

Nowak nie pracował w Policji, ... tylko przy Policji !!!. Był tzw. "tubą propagandową" nieudolności małopolskiej Policji!!!. Znam faceta i nie przypominam sobie w czasie jego kariery nic, co byłoby związane z prewencją, wykrywalnością itp!!!. Na 26 lat służby, 17 lat "rzecznikował". Rzecznikiem prasowym niekoniecznie musi być policjant z przywilejami mundurowymi!!! To jest stanowisko dla urzędnika na cywilnym etacie!!! Szkoda tylko, że mając dość wysoką emeryturę zajmuje miejsce innym !!!. Szkoda gadać, pisać. Koniec, kropkazwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Fachowiec

miki (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

A czy oprócz munduru zrezygnował też z emerytury policyjnej? Wątpię. I oto następny 50 letni emeryt zabiera pracę.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo