Tydzień w spółkach

DER
Zarząd Agory zaproponuje na WZA spółki przeprowadzenie do 30 czerwca 2006 r. wykupu akcji własnych o wartości 120 mln zł w celu umorzenia. Na wykup akcji spółka chce przeznaczyć pieniądze z kapitału zapasowego pochodzącego z zysków z ostatnich lat.

   Sprzedaż mrożonek Horteksu za granicą wzrosła w ciągu 10 miesięcy bieżącego roku obrotowego o ponad 40 proc. w porównaniu z podobnym okresem poprzedniego roku. Według szacunków Horteksu, wartość eksportu w całym roku obrotowym (trwa od czerwca do maja) przekroczy 145 mln zł. W tej chwili na rynki zagraniczne trafia dwie trzecie sprzedaży horteksowskich mrożonek. Głównym ich odbiorcą jest Rosja, gdzie lokowane jest 90 proc. eksportu mrożonych warzyw i owoców Horteksu. Spółka eksportuje mrożonki również do Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Rumunii, Słowacji, na Ukrainę, Białoruś oraz do Finlandii, na Słowenię i do Szwecji.
   WZA Mennicy Państwowej SA zdecydowało o przeznaczeniu na wypłatę dywidendy 37.909.621,25 zł z 37.956.597,82 zł zysku netto za 2004 rok, co daje 5,77 zł na jedną akcję. Dywidenda będzie przysługiwać posiadaczom 6.570.125 akcji serii A, B, C i D. Z zysku za 2003 rok spółka wypłaciła 1 zł dywidendy na akcję.
   Netia zaangażuje w budowę sieci telefonii komórkowej w Polsce maksymalnie 100 mln euro i będzie mniejszościowym akcjonariuszem spółki Netia Mobile. Spółka liczy, że projekt budowy sieci telefonii komórkowej będą współfinansować dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego.
   Zarząd Polskiej Grupy Farmaceutycznej (PGF) będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy przeznaczenie części zysku na wypłatę dywidendy w wysokości 2,20 zł na akcję. Rok wcześniej dywidenda wyniosła 2 zł na akcję. W 2004 roku jednostkowy zysk netto PGF spadł do 52,4 mln zł z 58,85 mln zł rok wcześniej, natomiast zysk netto grupy wzrósł o 13 proc. i wyniósł 41,4 mln zł.
   Vistula zawarła we wtorek z włoską firmą Sixty Active S.p.A. umowę dystrybucji odzieży marki MurphyNye. Umowa zawarta została na okres trzech lat. Zgodnie z jej treścią Vistula będzie wyłącznym dystrybutorem odzieży marki MurphyNye w Polsce - podała Vistula.
   WZA Mostostalu Płock uchwaliło wypłatę 5 zł dywidendy na akcję. Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 10 czerwca, a jej wypłaty 28 czerwca. Na dywidendę Mostostal Płock przeznaczył cały zysk za 2004 rok, czyli 5,9 mln zł, oraz 4,09 mln zł z kapitału rezerwowego, co daje łącznie 5 zł dywidendy na akcję. Przed rokiem spółka nie wypłacała dywidendy.
   Zysk netto grupy Prokomu w I kwartale tego roku spadł do 4,12 mln zł z 13,1 mln zł w I kwartale ubiegłego roku i był o połowę niższy niż oczekiwali analitycy, którzy spodziewali się, że wyniesie on 8 mln zł. W raporcie podano, że na wynik netto wpłynęły m.in. niższe przychody ze sprzedaży spowodowane niższymi niż planowano wynikami sprzedaży jednostki dominującej, co wynikało z opóźnień w realizacji nowych, kluczowych kontraktów informatycznych.
(DER)

Wyższe mandaty od skarbówki z początkiem maja

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie