Tydzień w spółkach

ET
Zarząd Horteksu przewiduje zakończenie obecnego roku obrotowego znaczącym ilościowym wzrostem sprzedaży i pierwszym od lat zyskiem netto.

   Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie planuje na razie wykluczenia akcji 4Media z publicznego obrotu, gdyż chce uczestniczyć w sprawach cywilnych przeciwko tej spółce.
   Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej wymieniło trzech członków rady nadzorczej spółki. Do rady weszli rekomendowani przez France Telecom Jean Paul Cottet i Pierre Hamon oraz zaproponowany przez EBOR Andrew Seton. WZA postanowiło również przeznaczyć na dywidendę 140 mln zł z zysku za 2002 rok, czyli wypłacić akcjonariuszom 10 groszy na jedną akcję.
   Korporacja Gospodarcza Efekt SA, która w zeszłym roku miała 1,2 mln zł zysku netto, zamierza utrzymywać aktywną politykę wypłacania dywidendy.
   Akcjonariusze NFI Piast SA upoważnili zarząd funduszu do nabycia, w drodze publicznego wezwania, 7 614 509 akcji własnych funduszu w celu ich umorzenia, po cenie 6,60 zł.
   Sąd Arbitrażowy w Wiedniu odrzucił w całości żądania DT Mobil, aby uznać za nieważne nabycie udziałów w PTC przez Elektrim od Kulczyk Holding, TUiR Warta i BRE.
   KGHM Polska Miedź SA podpisał umowę z kielecką spółką Echo Projekt na wybudowanie na terenie Huty Miedzi Legnica instalacji do odzysku kobaltu.
   Zarząd Krośnieńskich Hut Szkła Krosno SA zaproponuje akcjonariuszom przeznaczenie na wypłatę dywidendy 6,32 mln zł z ubiegłorocznego zysku, co daje 2,5 zł na akcję.
   Kopex SA, który za ubiegły rok wypłaci akcjonariuszom dywidendę w wysokości 17 groszy na akcję, chce również w kolejnych latach wypłacać dywidendę na poziomie satysfakcjonującym dla inwestorów.
   Grupa Żywiec SA podtrzymała zapowiedź osiągnięcia w tym roku wzrostu sprzedaży piwa o 3-5 proc., pomimo trudnej sytuacji całej branży w pierwszym kwartale.
   Zysk brutto Banku Gospodarki Żywnościowej w pierwszym kwartale tego roku spadł do 46,8 mln zł z 66,2 mln zł w I kw. ubiegłego roku.
   BPH PBK planuje wypłacić z zysku za ubiegły rok 1,40 zł dywidendy na akcję.
   PKN Orlen i Polimex-Cekop podpisały ramowe porozumienie o współpracy przy ewentualnej odbudowie Iraku.
   Zwiększenie straty przez Kredyt Bank o 62,6 mln zł spowodowane było utworzeniem rezerw na należności kredytowe wynikające ze współpracy ze spółką Żagiel SA.
   Prezes PPWK SA Rafał Berliński podtrzymał prognozę wyników grupy i zapowiedział dalsze próby pozyskania inwestora. Spółka szuka też chętnego na biurowiec, a z pozyskanych środków chce w części spłacić wierzycieli.
    (ET)

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie