Tylko remis Niemców

Jerzy Filipiuk
Aktualny mistrz świata, zespół Niemiec – rywal Polski w eliminacjach o awans do mistrzostw Europy Francja 2016 – tylko zremisował w Kaiserslautern z Australią 2:2.

Było to piąte spotkanie obu drużyn w historii. Wcześniej Niemcy wygrali trzykrotnie, a Australijczycy raz.

W ekipie gospodarzy nie zagrali m.in. Manuel Neuer i Bastian Schweinsteiger. Po dłuższej przerwie pojawili się w niej natomiast Holger Badstuber i Ilkay Guendogan. W zespole z Australii, który nie tak dawno zdobył Puchar Azji, zabrakło wielu zawodników.

Niemcy objęli prowadzenie w 17 minucie, kiedy po zagraniu Samiego Khediry piłkę musnął Marco Reus. Wkrótce potem ostatni zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

Gospodarze przeważali do końca pierwszej polowy, ale w 40 minucie stracili gola. Po centrze Burnsa celną „główką” popisał się James Troisi, pokonując Ron-Roberta Zielera.

Na początku drugiej połowy groźnie strzelił Reus, ale w 50 minucie to Australijczycy zdobyli drugiego gola. Zielera zaskoczył uderzeniem z rzutu wolnego Mile Jedinak.

W 71 minucie mogło być już 1:3, ale Leckie główkował w słupek. 10 minut później było jednak 2:2. Lukas Podolski, który zmienił Reusa, strzałem z bliska zdobył swą 48. bramkę w 122. występie w reprezentacji.