Tylko Ronaldo i Messi skuteczniejsi w ostatnich sezonach od „Lewego” [WIDEO]

(FIL)
Piłka nożna. – Wielu uważało, że nie damy rady tego zrobić, ale my jesteśmy Bayern! – mówił Robert Lewandowski po wtorkowym 6:1 swego zespołu w Monachium z FC Porto.

Bawarczycy zaszokowali piłkarski światek efektownym zwycięstwem na Allianz Arena, zapewniającym im czwarty z rzędu awans do półfinału Ligi Mistrzów. Wielki udział miał w nim Lewandowski. Nasz rodak zagrał znakomicie. Był aktywny, świetnie współpracował z kolegami, oddał osiem strzałów (cały zespół – 21) oraz – co najważniejsze – zdobył dwa gole. Jego pierwsze trafienie, które poprzedziła seria... 25 podań gospodarzy (rekord w tej edycji LM), portugalska telewizja publiczna RTP uznała za „jedną z najpiękniejszych bramek w historii europejskich rozgrywek”.

Źróło: DE RTR

„Lewy” zebrał bardzo wysokie noty i wiele komplementów nie tylko od niemieckich mediów. Portugalski „Rekord” uznał, że Polak był „kluczem do koszmaru Porto”. „Smoki” zostały piątą drużyną w historii LM, która już do przerwy straciła pięć lub więcej goli.

– Zagraliśmy naprawdę wyśmienitą piłkę w pierwszej połowie. Wiedzieliśmy, że musimy od razu „dodać gazu”, jednak pięć bramek przed __przerwą to jest coś niesamowitego. To jest szaleństwo – nie ukrywał po meczu Lewandowski, dodając: – To był niewiarygodny wieczór.

Pewny awans Barcelony do półfinału LM. "Piłkarze PSG nie wierzyli w odrobienie strat"

Źródło: Foto Olimpik

Nasz napastnik ma na koncie 22 gole w LM. Portugalski dziennik „O Jogo” zwrócił uwagę, że uzyskał je w zaledwie 38 meczach. Mniej spotkań, by osiągnąć taki wynik, potrzebowali jedynie Filippo Inzaghi, Ruud van Nistelrooy (po 28 spotkań) i Mario Goetze (32 mecze).

Lewandowski 21 z 22 goli zdobył w ostatnich trzech sezonach – kolejno: dziesięć, sześć i pięć. Biorąc pod uwagę tylko ten okres, okazuje się, że lepsze statystyki posiadają jedynie dwaj najlepsi piłkarze świata ostatnich lat: Cristiano Ronaldo (37) i Lionel Messi (24).

Po superwystępie Lewandowski i jego koledzy są pełni optymizmu co do dalszych występów w obecnej edycji LM.__

– Możemy zrobić wszystko! Możemy wygrać wszystko! – emocjonował się nasz rodak.

Tymczasem niektóre media emocjonują się... spekulacjami na temat przejścia „Lewego” do Manchesteru United. Brytyjski „Daily Express” jeszcze przed wtorkowym meczem napisał, że Polak otwiera listę życzeń klubu z Old Trafford, który na razie nie zdecydował, czy pozbędzie się Radamela Falcao i Robina van Persiego. Wiadomo natomiast, że MU interesuje się m.in. Memphisem Depayem z PSV Eindhoven i Jacksonem Martinezem z FC Porto.