Tym razem już nie dały się nikomu pokonać

(ALG)
Druhny z Wierzbna stanęły na najwyższym podium. Drugi z lewej - naczelnik Sławomir Nagło. KW PSP w Krakowie
Wierzbno. Żeńska drużyna OSP z Wierzbna zwyciężyła w V Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Wadowicach.

Strażacka rywalizacja składała się z dwóch konkurencji: ćwiczenia bojowego i sztafety pożarniczej. Panie z Wierzbna świetnie spisały się zwłaszcza w tej pierwszej, zwyciężając z przewagą 3,6 sekundy. Pozwoliło im to w klasyfikacji łącznej wyprzedzić drużynę OSP Krempachy o 0,2 sekundy.

8 lat temu większość z obecnej żeńskiej drużyny z Wierzbna startowała w wojewódzkich zawodach młodzieżowych drużyn pożarniczych. Zajęły wówczas drugą lokatę, przegrywając walkę o pierwsze miejsce o... 0,02 sekundy!

Zwycięska drużyna startowała w składzie: Małgorzata Kozik, Karolina Nagło, Natalia Nagło, Dominika Jaskólska, Sylwia Mazurek, Aleksandra Stolarska, Paulina Nowak, Marlena Skóra, Beata Micuda oraz naczelnik jednostki Sławomir Nagło jako obsługujący motopompę.

Ten ostatni wyjaśnia: - Wszystkie druhny są od dawna w naszej jednostce. Część z nich posiada uprawnienia i może brać udział w normalnych akcjach ratowniczych. Nabyte umiejętności wykorzystują nie tylko w zawodach. Dziewczęta z OSP Wierzbno będą reprezentować Małopolskę i Powiat Proszowicki na Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w 2015 roku.

W zawodach młodzieżowych drużyn pożarniczych znakomicie spisały się dziewczęta z OSP w Bukowskiej Woli, które zajęły 3. miejsce.