Tym razem słabo

PK
Bardzo słabo spisały się załogi Żubrów Kraków w IV eliminacji Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, która odbyła się w Warszawie.

IV eliminacja RMPST

Punkty (i to zaledwie dwa w klasyfikacji generalnej za dziewiąte miejsce) zdobyli jedynie Bogdan Kostecki i Marek Maciołek, jadący na roverze 3500. Nie udało im się natomiast zdobyć choćby punktu w klasie O2, gdzie zajęli siódme miejsce. Na dziewiątym miejscu w klasie O2 sklasyfikowano inną załogę Żubrów, Romana Flagę i Mariana Zdebskiego jadących na SAM-ie RT 4172. W klasie O1 piątą lokatę zajęli Tomasz i Patryk Łoszewscy na GAZ-ie 69 2499.
   Po czterech rundach w klasie O1 prowadzą Paweł Oleszczak i Mariusz Milewski z AK Łódzkiego, załogi Żubrów pozycji nie zmieniły. Wciąż na drugim miejscu są Grzegorz Kaczmarczyk i Ludwik Król (w Warszawie nie startowali), na siódmym Tomasz i Patryk Łoszewscy, a na ósmym Piotr Dziób i Paweł Wojnarowski. W klasie O2 prowadzą Dariusz Andrzejewski i Piotr Binaś z AK Rzemieślnik Warszawa, na czwarte miejsce spadli Kostecki i Maciołek. Także na czwarte miejsce, ale w "generalce" spadli Kaczmarczyk i Król, piątą lokatę utrzymali Kostecki i Maciołek, prowadzą Andrzejewski i Binaś.
   Kolejna eliminacja RMPST odbędzie się 26-28 lipca, a areną zmagań będą trasy rajdowe w powiecie wielickim. Można się spodziewać, że na swoich trasach treningowych załogi Żubrów spiszą się znacznie lepiej. Wystarczy chociażby przypomnieć, że Bogdan Kostecki i Marek Maciołek w ubiegłym roku zdobyli tytuły mistrzowskie zarówno w klasie O2, jak i "generalce", w tej edycji z bardzo dobrej strony pokazali się Grzegorz Kaczmarczyk i Ludwik Król, którzy trzykrotnie startując raz zwyciężyli, a dwa razy uplasowali się na drugim miejscu.