Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tysiące wydawnictw na kliknięcie myszką

Jolanta Białek
Wydarzenie. Biblioteki Publiczne w Wieliczce i Niepołomicach oferują od niedawna swym czytelnikom bezpłatny dostęp do elektronicznej bazy Wydawnictwa Naukowego PWN. Od dziś – z okazji światowego Tygodnia e–Książki – mieszkańcy mogą wybierać aż spośród ponad 8000 tytułów.

Z rozszerzonej oferty czytelni internetowej libra.ibuk.pl – największej tego typu książnicy internetowej w Polsce – można będzie korzystać do 9 marca, a wszystko za darmo. Księgozbiór on–line obejmuje wiele dziedzin: od marketingu, zarządzania, finansów i rachunkowości poprzez psychologię i rozwój osobisty, po technikę, prawo i języki obce. Nie brakuje także literatury pięknej.

Biblioteki w Wieliczce i Niepołomicach udostępniły elektroniczne wydawnictwa dzięki udziałowi w projekcie realizowanym przez konsorcjum „Małopolskie Biblioteki Publiczne”, a wspieranym finansowo przez województwo. Program ruszył kilka tygodni temu. Na co dzień czytelnicy mają do dyspozycji prawie 1500 e–książek.

– Przystąpiliśmy do programu w ramach testu. Pomysł się sprawdza! Z __internetowej czytelni korzysta już około 70 naszych czytelników – mówi Agata Czarnota–Bajorek, dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce.

Spore zainteresowanie novum jest także w Niepołomicach. Kody dostępu do elektronicznego księgozbioru pobrało już ponad 50 osób. – Akcja się rozkręca. Reklamujemy ją na wszelkie możliwe sposoby i mieszkańcy coraz częściej rejestrują się do __czytelni on–line – opowiada Elżbieta Fiema z Biblioteki Publicznej w Niepołomicach.

W gminie Niepołomice z internetowej czytelni można korzystać w bibliotece w mieście oraz w jej filiach w Podłężu, Staniątkach, Woli Batorskiej i Zabierzowie Bocheńskim. W rejonie wielickim oferta ta jest dostępna tylko w PiMBP w Wieliczce. Kto chce czytać książki on–line w domowym komputerze musi najpierw pobrać w bibliotece specjalny kod, dający dostęp do serwisu.

W ramach dostępu do bazy danych PWN można czytać i przeglądać książki, ale nie da się kopiować ich zawartości i zapisywać na dysk swojego komputera. Dostęp do wybranych elektronicznych publikacji wykupiono na razie do grudnia 2014 roku.

Napisz:
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski