Tytuł dla Alfa Club

jbZaktualizowano
KOSZYKÓWKA. W sobotę i niedzielę, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gumniskiej w Tarnowie rozegrano finały play-off w ramach, organizowanej przez Jarosława Nowaka i Pałac Młodzieży w Tarnowie, Tarnowskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej

W sobotę odbył się mecz o trzecie miejsce w którym spotkały się zespoły OM Przystań i Bacówka Team. Decydująca dla losów spotkania okazała się już pierwsza kwarta, którą koszykarze Przystani wygrali 26-13. Uzyskana przewaga pozwoliła im na kontrolowanie przebiegu wydarzeń na parkiecie już do końca tego meczu. W kolejnych odsłonach tego pojedynku przewaga Przystani oscylowała w okolicach 10 punktów, a ostatecznie pokonali rywali 70-61.
W niedzielę odbył się wielki finał, w którym po raz trzeci stanęli naprzeciw siebie koszykarze Polbudu i Alfa Club. Dotychczas z finałowych potyczek zwycięsko wychodziła zawsze drużyna Polbudu i po początku tego pojedynku nic nie zapowiadało by miało to ulec zmianie. Koszykarze Polbudu cały czas byli na prowadzeniu, kończąc pierwszą kwartę wynikiem 17-13. Do przerwy na parkiecie niewiele się zmieniło, a na dodatek zawodnicy Alfy razili nieskutecznością, nie wykorzystując nawet rzutów wolnych. W efekcie po dwóch kwartach przewaga Polbudu wzrosła do 9 punktów (34-25). W drugiej części meczu zespół Alfy zmienił styl w defensywie i zaczął bronić agresywnie na całym boisku. Dość szybko przyniosło to wymierne efekty, gdyż po 30 minutach przewaga Polbudu stopniał do zaledwie 2 punktów (42-40). W ostatniej kwarcie koszykarze Alfy poszli za ciosem, wygrywając tę odsłonę 22-12 i całe spotkanie 62-54, zwyciężając tym samym po raz pierwszy finał TLKA. Nagrodę MVP Finału otrzymał Daniel Dębosz z Alfa Club, który zdobył 23 punkty.
WYNIKI:
Mecz o 3 miejsce: OM Przystań - Bacówka Team 70-61 (35-24), Kwiatkowski 14, Karaś 14, Markowski 11, Dobosz 11, Wais 9 (3x3), Leśniak 2, Harnowski 7, Świtek 2, Kopeć 1 - Gacoń 23, Bacik 17 (3x3), Ochwat 10, Trześniowski 8, Fitrzyk 2, Mazur 1.
Mecz o 1 miejsce: Polbud - Alfa Club 54-62 (34-25), Rozborski 13, Kochańczyk 11, Wenz 9, Zych 8, Żmuda 7, Łabuda 3, Białas 2, Wcisło 1 - Dębosz 23, Skowron 11, Uriasz 9, Piska 8, Gębarowski 3, Gawłowski 3, Grabowski 3, Niepsuj 1, Wawrzonek 1. (JB)