Tytuł dla Gorzowa

ZAB
PIŁKA WODNA. GKPW 59 Gorzów mistrzem Polski juniorów młodszych

GKPW 59 Gorzów został mistrzem Polski w piłce wodnej juniorów młodszych, a turniej finałowy - w ramach XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, został rozegrany w Oświęcimiu.
Do turnieju finałowego zakwalifikowały się cztery zespoły. - W drodze losowania ustaliliśmy pary półfinałowe - mówi Kazimierz Woźnicki, który z ramienia Polskiego Związku Pływackiego był koordynatorem turnieju finałowego. - W półfinałach GKPW 59 Gorzów pokonało UKPW 44 Warszawa 14-4, a UKS MOSM Bytom pokonał ŁSTW Łódź 7-3 - dodaje.
W rywalizacji o medale grano do dwóch zwycięstw. W pierwszym finale gorzowianie bez problemów pokonali bytomian 11-5, co najwyraźniej uśpiło ich czujność w perspektywie kolejnego spotkania. W drugim meczu prowadzili bytomianie, ale ostatecznie gorzowianie zwyciężyli 8-7 i to oni cieszyli się z mistrzostwa kraju.
W meczu o 3 miejsce UKPW 44 Warszawa - ŁSTW Łódź 7-3 i 7-3.
Na kolejnych miejscach mistrzostw Polski sklasyfikowano: 5. Arkonia Szczecin, 6. Pałac Warszawa, 7. KSZO Ostrowiec, 8. GKPW II 59 Gorzów, 9. AZS AWF Poznań, 10. Kajman Zgierz.
Zdaniem Kazimierza Woźnickiego, piłka wodna powoli, ale systematycznie, w Polsce się rozwija. - Seniorskich ekip jest tylko pięć, ale młodzieżowych już dziesięć - mówi. - Tempo rozwoju mogłoby być jeszcze szybsze, pod warunkiem, gdyby chłopcy, rezygnujący z pływania, zajęli się piłką wodną. Pływać przecież umieją, więc wystarczyłaby praca nad techniką użytkową potrzebną w piłce wodnej. Z tego, co wiem, w Małopolsce powstają ośrodki piłki wodnej w Bochni i Brzesku, więc może w kolejnej edycji mistrzostw Polski zobaczymy ekipy z Małopolski - kończy Kazimierz Woźnicki.