Tytuł dla Renex Marketing

pan
Dobiegają końca rozgrywki w pierwszym sezonie Wielickiej Ligi Firm, która rozgrywana jest w nowej hali sportowej w Wieliczce.

FUTSAL

Tuż po uroczystym otwarciu obiektu rozpoczęły zmagania amatorskie zespoły, a sportowy poziom zaskoczył pozytywnie wszystkich. Do rywalizacji zgłosiły się bowiem zespoły, które do tej pory z powodzeniem radziły sobie w ligach krakowskich oraz w licznych turniejach, gdyż w powiecie wielickim nie było podobnych rozgrywek po zakończeniu amatorskiej ligi w Niepołomicach przed kilku laty. W najbliższy poniedziałek, 16 maja, odbędzie się ostatnia kolejka, a po niej uroczyste zakończenie inauguracyjnego sezonu.

W pierwszym meczu 17. kolejki Wielickiej Ligi Firm zmierzyć się miały zespoły Agapolu i Hotelu Salin. Ci drudzy zdobyli punkty bez walki, gdyż rywal nie skompletował składu. W drugim meczu Renex Marketing podejmował FHU Gala Niepołomic. Zespołowi z Niepołomic remis nic nie dawał i już od początku ruszył do ataku. Szybko udało im się strzelić bramkę za sprawą aktywnego Damiana Szewczyka, lecz w odpowiedzi Kosmal wyrównał na 1-1. Tuż przed końcem pierwszej połowy Sendor potężnym strzałem dał Renexowi prowadzenie z którego jednak "marketingowcy" długo się nie cieszyli i tuż po wznowieniu od środka wyrównał Damian Szewczyk. Do przerwy było 2-2, a w drugiej połowie Renex dominował i wygrał 6-3 co dało tej ekipie tytuł mistrzowski. Drużyna FHU Gala zagra w poniedziałek w bezpośrednim pojedynku z ekipą Herz o drugą lokatę. W trzecim meczu Herz pokonał Auto Alfa 9-3, a w kończącym kolejkę meczu Motel na Wierzynka wygrał 7-4 z Króllewskimi.

1.   Renex Marketing    15   38   88-31
     2.   FHU Gala 15   32   79-48
     3.   Herz 15   30   80-49
     4.   Hotel Salin   15   27   73-55
     5.   Auto Alfa 15   21   87-90
     6.   Agapol   16   19   84-79
     7.   No More  15   16   61-75
     8.   Na Wierzynka  15   13   59-91
     9.   Królewscy 15   3    46-139

Strzelcy: 32 - Zdzisław Woźniak (Agapol), 23 - Patryk Kosmal (Renex Marketing), 22 - Rafał Czeliński (Gala), 21 - Łukasz Krawiec (Renex), Jarosław Jania (Herz), 18 - Adrian Ciupek (Królewscy).