Tytuły dla Piotra i Łukasza

STM
SZACHY. W czwartek w Zespole Szkół w Luszowicach rozegrane zostały mistrzostwa powiatu dąbrowskiego szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Głównym ich organizatorem był Urząd Gminy w Radgoszczy. Bezpośredni nadzór nad turniejami sprawował nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Luszowicach, Piotr Rychliński, a sędziował je zasłużony sędzia klasy państwowej, Wiesław Kasperek z Tarnowa. Udział w mistrzostwach wzięło 35 osób rywalizujących systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund (czas gry na partię wynosił pół godziny).

Mistrzem powiatu w kategorii szkół podstawowych okazał się Piotr Makosiej z SP w Szczucinie - 6 pkt., wyprzedzając swojego szkolnego kolegę Karola Dulaka - 5.5 pkt., reprezentanta gospodarzy Winicjusza Wanickiego - 5.5 pkt., Konrada Mędalę z SP w Szarwarku - 4 pkt., Karola Białasa z SP w Luszowicach - 4 pkt. oraz lepszą spośród dwójki startujących w tych zawodach dziewcząt, Magdalenę Litworę z SP w Szarwarku - 4 pkt. (Kamila Rutkowska z SP w Oleśnie zdobyła 1 pkt. i sklasyfikowana została na trzynastej pozycji).

Rywalizacja dwudziestu jeden gimnazjalistów zakończyła się sukcesem Łukasza Koguta z Gimnazjum w Oleśnie, który ukończył turniej z dorobkiem 6.5 pkt. Drugie miejsce wywalczyła Natalia Camona z Gimnazjum w Luszowicach - 5.5 pkt., trzeci był Michał Zych - 5.5 pkt., czwarte miejsce zajął Wojciech Wabno (obaj Gimnazjum w Oleśnie) - 4.5 pkt., na piątej pozycji sklasyfikowany został Janusz Witaszek z Gimnazjum w Radwanie - 4.5 pkt., na szóstym miejscu uplasował się natomiast Wojciech Kmieć z Gimnazjum w Luszowicach - 4.5 pkt. Drugą lokatę wśród dziewcząt wywalczyła Joanna Krupa z Gimnazjum w Radwanie - 3 pkt., trzecia była natomiast Karolina Pilas z Gimnazjum w Oleśnie - 2.5 pkt.; w klasyfikacji ogólnej zajęły one odpowiednio miejsca siedemnaste i osiemnaste.