Tytuły dla Tarnowca i Skrzyszowa

STM
Zawody, organizowane przez Zarząd Powiatowy Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie (na czele z prezesem Ryszardem Okońskim), zgromadziły na starcie 41 młodych szachistów. Zostały one rozegrane systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie 7 rund. Najlepszą w gronie 17 startujących w mistrzostwach dziewcząt okazała się Justyna Łabno z Tarnowca, zdobywając 6 pkt. Za jej plecami uplasowały się Aleksandra Osika z Jodłówki Tuchowskiej - 6 pkt. oraz Magdalena Bober z Zakliczyna - 5 pkt. Kolejność na dalszych miejscach: 4. Katarzyna Łazeba (Siedliska), 5. Magdalena Wywrot (Pogórska Wola) - po 4.5 pkt., 6. Agnieszka Dulęba (Zakliczyn), 7. Gabriela Skórka (Rzuchowa), 8. Monika Mordyl (Wola Rzędzińska) - po 4 pkt. Zmagania chłopców (24 startujących) zakończyły się sukcesem Michała Smoły, który zakończył turniej z kompletem 7 pkt. Zawodnik z Skrzyszowa wyprzedził Dariusza Jackowskiego z Radłowa - 6 pkt. oraz Bartłomieja Muszyńskiego z Karwodrzy - 5 pkt. Dalsze lokaty w czołowej ósemce zajęli: 4. Robert Szwiec (Wola Radłowska) - 5 pkt., 5, Jakub Siembab (Tuchów) - 4.5 pkt., 6. Dariusz Hajnysz (Rzuchowa), 7. Damian Kawa (Tuchów), 8. Daniel Wroński (Wola Rzędzińska) - po 4 pkt.

Szachy. W ubiegły piątek w Gimnazjum Publicznym w Tarnowcu rozegrane zostały mistrzostwa powiatu tarnowskiego szkół gimnazjalnych w szachach.

Awans do finału wojewódzkiego uzyskały trzy najlepsze dziewczęta oraz trzej pierwsi zawodnicy w klasyfikacji chłopców. Jak poinformował nas sędzia główny zawodów w Tarnowcu, zasłużony sędzia klasy państwowej Wiesław Kasperek, ze względu na to, że Tarnów jest organizatorem małopolskich finałów jest jednak duża szansa na to, aby w turniejach tych wystąpili również zawodnicy sklasyfikowani na 4. pozycjach.