U siebie, a trudniej

Dalin: Olczyk, Ściurka, Dązbłaż, Lehman-Dybała, Chuchro, Jarczewska, Saad (libero) oraz Tondera, Ostrowska, Wojcieska.

Dalin Myślenice - Centrostal Focus Park Bydgoszcz 0-3 (15-25, 15-25, 19-25)

Centrostal: Mróz, Kowalkowska, Liniarska, Godos, Ciaszkiewicz, Kuligowska, Wysocka (libero) oraz Studzienna, Szajek, Śrutowska.
Sędziowali: Andrzej Kuchna**(Katowice) i**Henryk Darocha (Gliwice). Widzów 150. Stan rywalizacji w**play off 3-0 dla Centrostalu i**jego awans do**półfinału MP.
Nic nie wyszło z zamierzeń trenera Jerzego Bicza, który przed meczem wyrażał nadzieję, że drużyna przyjezdnych będzie musiała zostać w Myślenicach do niedzieli i rozegrać czwarty mecz. Centrostal wyszedł na parkiet z mocnym postanowieniem powrotu do domu w sobotę i wygrał na obcym parkiecie łatrwiej niż u siebie. Tym samym rywalizacja tej pary w pierwszej fazie play-off zakończyła się w trzech meczach.
Wprawdzie początek meczu sugerował, że faworytowi lekko nie będzie, jako że Dalin objął prowadzenie 4-2, ale bardzo szybko zrobiło się 7-7. Kiedy drużyny zeszły na pierwszą przerwę techniczną wydawało się jeszcze, że Dalin będzie w stanie nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem, ale tuż po niej wszelkie wątpliwości w tej kwestii zostały rozwiane. Centrostal wypracował przewagę sześciu punktów, głównie dzięki dobrej zagrywce, i było po secie. Na nic zdały się roszady trenera Bicza, który w połowie seta zastąpił etatową rozgrywającą Karolinę Olczyk Katarzyną Tonderą. Dalin grał źle, zaś partię zakończył nieudany blok w wykonaniu myśleniczanek.
Bliźniaczo podobny do pierwszego był set drugi. Tylko do stanu 4-4 Dalin był dla Centrostalu równorzędnym partnerem. Potem było już tylko gorzej i gorzej. Mnożyły się błędy w przyjęciu (doskonale dysponowana Szajek) zagrała aż trzy asy serwisowe, zaś dziury w bloku ułatwiały zadanie skrzydłowym Centrostalu.
Słowa "walka" w przypadku Dalinu można było użyć dopiero w secie trzecim, kiedy to myśleniczanki ustąpiły pola swoim rywalkom dopiero w końcówce seta.
Zwycięzca trójmeczu spotka się teraz w półfinałach play-off z Naftą Piła zaś pokonany w play-off o miejsca od 5. do 8. z Gwardią Wrocław.
(MH)**

Zdaniem trenerów

Piotr Makowski, Centrostal:
-Przyjechaliśmy doMyślenic zkonkretnym planem icieszę się, że został on zrealizowany wstu procentach. Dzięki zwycięstwu odniesionemu nadDalinem zamknęliśmy pewien etap iteraz gra zaczynasię dla nas odnowa. Gratuluję Dalinowi dobrej gry wcałym sezonie iszóstego miejsca porundzie zasadniczej.
Jerzy Bicz, Dalin:
- Niestety, nie udała nam się sztuka zatrzymania Centrostalu wMyślenicach jeszcze jeden dzień. Rywal przewyższał nas oklasę. Miałem nadzieję, że "urwiemy" choćby seta nazakończenie potyczki zbydgoską drużyną, ale zagraliśmy słabo wprzyjęciu, zwłaszcza wdwóch pierwszych setach. Centrostal bezlitośnie wykorzystał wszystkie nasze słabe punkty. Był to jeden znajsłabszych meczów, jakie rozegraliśmy wtym sezonie we własnej hali.