Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczelnie wybierają nowe władze na lata 2024-2028. AWF w Krakowie już wybrała rektora

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Prof. dr hab. Andrzej Klimek - rektorem AWF w Krakowie na kadencję 2024-2028
Prof. dr hab. Andrzej Klimek - rektorem AWF w Krakowie na kadencję 2024-2028 awf.krakow.pl
Rok 2024 upływa w krakowskich szkołach wyższych pod znakiem wyborów władz uczelni na kadencję 2024-2028. Na Uniwersytecie Jagiellońskim wybory nowego rektora odbędą się 25 kwietnia, Akademia Sztuk Teatralnych ma takie wybory zaplanowane na 22 kwietnia, a Politechnika Krakowska - na 27 czerwca. Natomiast rektora na nową kadencję ma już Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Został nim dotychczasowy rektor AWF.

Uczelniane Kolegium Elektorów w wyborach tajnych i bezpośrednich wybrało jednomyślnie na rektora AWF w Krakowie na kadencję 2024-2028 prof. dr hab. Andrzeja Klimka. Kandydaturę profesora Klimka - dotychczasowego rektora tej uczelni - poparło 39 obecnych członków Uczelnianego Kolegium Elektorów. Prof. Klimek był jedynym kandydatem na stanowisko rektora w kadencji 2024–2028.

Profesor Andrzej Klimek jest specjalistą w zakresie fizjologii człowieka i fizjologii sportu. Po ukończeniu na krakowskiej AWF studiów na kierunku rehabilitacja ruchowa został pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Fizjologii i Biochemii Instytutu Nauk Biomedycznych. Od 2023 roku jest dyrektorem tego instytutu, wcześniej był zastępcą dyrektora. Jest autorem lub współautorem około 100 prac naukowych Należy do International Association of Sport Kinetics, Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego. Jest też członkiem honorowym Naukowego Stowarzyszenia Badaczy Sportu, jak i członkiem Rady Naukowej Polskiego Związku Narciarskiego. Był już rektorem AWF w Krakowie w latach 2008-2016, następnie prorektorem ds. studenckich od 2016 do 2020 roku, a od 2020 r. ponownie rektorem.

Zbliża się do wyboru władz uczelni także Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Od 12 do 19 marca będzie trwała kampania wyborcza kandydatów na rektora tej uczelni, 13 marca ma się odbyć debata ogólnouczelniana, a 21 marca - wybory rektora.

Sztuczna inteligencja - czy świat stanie się lepszy?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski