Uczniowie jako nauczyciele

SMS PZPS RZESZÓW - OKOCIMSKI BRZESKO 3-1 (25-18, 21-25, 27-25, 25-15) i 1-3 (9-25, 25-20, 16-25, 17-25).

II liga siatkarzy

SMS: Oczko, Bąkiewicz (s-6), Grzyb (s-6), Grzesiowski (s-6), Pasławski (s-6), Kudłacik (s-6) oraz Łuka (s-libero, n-6), Owczarski (s, n-6), Uliński (s), Malczewski (s i n), Kieca(s, n-6) Górnik (n-6), Zając (n-6), Jarosz (n-6).
Okocimski: Buraczyński, Kowalski, Martyniuk, Leniek, Mardoń, Chwastek oraz Rąpała (libero), Ignacok, Nowakowski, Pawłowski (s).
Sędziowali: Henryk Kopacz (Zelów) i Andrzej Czerwiński (Łódź). Widzów 100 i 80.
Sobotni mecz młodych adeptów siatkówki z Rzeszowa z liderem II ligi dostarczył kibicom wielu emocji. Faworyzowani goście nie spodziewali się chyba tak dobrej gry młodych rywali i w efekcie musieli zejść z parkietu pokonani. Pierwszy set był popisem SMS-u, w którym bez zarzutu funkcjonował blok (zwłaszcza Grzyb i Grzesiowski) oraz atak (Bąkiewicz, Grzesiowski i Owczarski). W zespole Okocimskiego nie do zatrzymania był Kowalski, którego celne i mocne zbicia powodowały spustoszenie w szeregach gospodarzy. W drugiej odsłonie trwała zażarta walka punkt za punkt, lecz górą w tym rozdaniu byli przyjezdni. Końcówka następnego seta rozgrzała publiczność do czerwoności. Przez cały czas SMS gonił rywala (4-8, 6-10, 14-14, 18-18), aby w decydującym momencie zadać mu ostateczny cios i ze stanu 24-25, po zdobyciu trzech punktów z rzędu sięgnąć po zwycięstwo. W ostatnim akcie sobotniego widowiska goście, wyraźnie zaskoczeni postawą rzeszowskiej młodzieży stracili ochotę do gry. I tylko o sporym pechu może mówić Pawłowski, który przy zeskoku doznał poważnej kontuzji pęknięcia torebki stawowej.
W niedzielę, miejscowi nie potrafili już stanąć na wysokości zadania, a może po prostu goście wyciągnęli wnioski z sobotniej porażki i grając zdecydowanie lepiej, odnieśli przekonywające zwycięstwo. Pierwszy set bez historii. Gospodarze obudzili się dopiero w drugim, grając nieźle w ataku i utrzymując minimalną przewagę (12-11, 15-12, 19-18). Trzecią odsłonę miejscowi rozpoczęli fatalnie (0-4), a że nie mogli znaleźć recepty na perfekcyjnie funkcjonujący blok rywali podobnie go zakończyli. TOMASZ SZELIGA