Uczniowie SMS Kraków najlepsi w Polsce

W I rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego klasyfikację drużynową wygrała ekipa z placówki przy ul. Grochowskiej w Krakowie. Uzbierała 915 pkt i wyprzedziła Wrocław (897) i Oświęcim (845).

W drużynie spod Wawelu wyróżniło się kilkoro zawodników, którzy znaleźli się w czołowych trójkach klasyfikacji punktowej poszczególnych grup. Wioletta Orczykowska w stylu dowolnym była 2. w rankingu w kategorii dystans (do tego 4. w sprincie), Maciej Falaciński wygrał punktację sprintu kraulistów.

W stylu grzbietowym (jedna kategoria) wśród chłopców najlepszy okazał się Dawid Murzyn, wyprzedzając Falacińskiego, natomiast w gronie dziewcząt 2. miejsce zajęła Martyna Żarłok, a 3. Agata Magner. Ta ostatnia była też w czołówce klasyfikacji stylu zmiennego, także na 3. pozycji, a najlepszą pływaczką została jej szkolna koleżanka Jowita Sieńczyk. W stylu motylkowym bezkonkurencyjny okazał się Dominik Ciężkowski.