Uczniowie z siedmiu szkół wystartowali w biegu dla patrona

MAU
173 osoby wystartowały w Biegu Sienkiewiczowskim FOT. ARCHIWUM
WYDARZENIE. Po raz jedenasty Szkoła Podstawowa nr 1 w Miechowie zorganizowała Bieg Sienkiewiczowski. W tegorocznej edycji pobiegli uczniowie siedmiu szkół z powiatu miechowskiego. W sumie udział w biegu wzięły 173 osoby.

W biegu uczestniczyli uczniowie SP nr 1 i nr 2 z Miechowa, z Książa Wielkiego, Antolki, Kozłowa, Gołczy i Racławic.

W kategorii klas czwartych, w grupie dziewcząt, I miejsce zajęła Katarzyna Klamka (SP w Racławicach), II - Małgorzata Maj (SP nr 1), a III - Aleksandra Janus (SP w Książu Wielkim). W kategorii klas piątych zwyciężyła Natalia Zaporowska (SP nr 1), a kolejne dwa miejsca zajęły Magdalena Florek i Paula Rędziak (uczennice SP w Książu Wielkim). Klaudia Maślanka (SP w Gołczy) wygrała w kategorii klas VI. II miejsce zajęła Sylwia Wędzona (SP nr 1), a III - Magdalena Skuta (SP w Książu Wielkim).

W grupie chłopców, w kategorii klas IV, I miejsce wywalczył Michał Stachurka (SP w Kozłowie), II - Szczepan Gielara (SP w Racławicach), a III - Mateusz Otfinowski (SP w Antolce). Spośród uczniów klas V najszybciej do mety przybiegł Karol Krzykawski (SP nr 1). II miejsce zajął Konrad Rolka (SP w Gołczy), a III - Jakub Komenda (SP nr 1).

W kategorii klas szóstych I miejsce na podium należało do Wiktora Studzińskiego (SP w Gołczy), II do Tomasza Chumy (SP w Książu Wielkim), a III - do Piotra Orlacza (SP w Antolce).