Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Udana zabawa ze św. Mikołajem

Redakcja
OLKUSZ. Zabawa ze św. Mikołajem zakończyła projekt Stowarzyszenia Res sacra Miser, który pomógł dzieciom niepełnosprawnym w nauczeniu się nowych rzeczy, potrzebnych im w bardziej samodzielnym życiu.

Maluchy i starsze dzieci dostawały prezety od św. Mikołaja FOT. ARCH. RES SACRA MISER

Mikołaj nie zawiódł maluchów i tych starszych dzieci - każde z nich dostało piękne prezenty.

Najważniejszym jednak prezentem dla 30 niepełnosprawnych dzieci z powiatu olkuskiego w wieku od 1 do 12 lat były zajęcia rehabilitacyjno-terapeutyczne w ramach projektu "Przyszłość bez barier".

Od sierpnia do grudnia 2012 dzieci wzięły udział w indywidualnej terapii logopedycznej, terapii usprawniającej czy specjalistycznej rehabilitacji. Dodatkowo mali uczestnicy projektu wraz z rodzicami mieli możliwość wziąć udział w zajęciach warsztatowych.

- Podczas spotkań były prezentowane różnorodne metody terapii dla dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych - wyjaśnia Anna Skręt, koordynator projektu.

Przez trzy miesiące dzieci mogły także uczestniczyć w grupowych spotkaniach psychosty-mulacyjnych na Sali Doświadczania Świata, która od 2007 roku jest prowadzona w Olkuszu przez Stowarzyszenie "Res Sacra Miser. Podczas realizacji projektu nie zabrakło także spotkań integracyjnych rodzin.

Pieniądze na projekt pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki nim udało się również zakupić sprzęt terapeutyczny, który służyć ma w dalszych latach. Dzięki temu stowarzyszenie będzie mogło uruchomić kolejną, obok Sali Doświadczania Świata, Salę Integracji Sensorycznej.

Terapię na tej sali planuje się rozpocząć już od stycznia 2013 roku.

Katarzyna Ponikowska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski