Udane halowe mistrzostwa Polski dla małopolskich łuczniczek

Jacek Żukowski
Karina Lipiarska-Pałka (Grot Zabierzów)
Karina Lipiarska-Pałka (Grot Zabierzów) Archery.pl
W małej miejscowości Wilkowice w Beskidzie Żywieckim rozgrywane były XXXVI Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii seniorów. Na starcie stanęło ponad 200 uczestników.

Sukcesem zakończyła swój start Karina Lipiarska-Pałka z Grota Zabierzów, która wywalczyła srebrny medal. Zawodniczki strzelały do tarczy z 18 m. Zabierzowianka zajęła pierwsze miejsce w kwalifikacjach, uzyskując 577 pkt.
Równie udanie było w pojedynkach finałowych. W pierwszym z nich rywalizowała z koleżanką klubową - Karoliną Szajnowską, wygrywając 6:0. W drugim po wyrównanej walce pokonała Weronikę Święcką (Obuwnik Prudnik) 6:5 po barażu 10:8. Trzecie starcie miała z Anną Tobolewską (Zryw Dobrcz), które wygrała 6:2, a w walce o finał pokonała Annę Paczuską (Marymont Warszawa) 6:0.

W fiale zmierzyła się z Małgorzatą Sobieraj (Sokół Radom), byłą olimpijką. Ten pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie. Początkowo przewaga była po stronie Lipiarskiej-Pałki, która objęła prowadzenie 5:3. Potem było 5:5. W decydującym strzale w rozgrywanym barażu obie zawodniczki trafiły w „10”, jednak bliżej środka utkwiła strzała Sobieraj i to ona została mistrzynią Polski.

- Karina bardzo dobrze strzelała. Przygotowywaliśmy się do tej imprezy podczas treningów w klubie – mówi jej klubowy trener Aleksander Jabłoński. - Dopiero po mistrzostwach została powołana na zgrupowanie kadry do Szczyrku.
To novum dla zawodniczki, która była pomijana przy nominacjach przez trenera z Korei Sungo Choia. Nowym selekcjonerem został Siergiej Antonow z Ukrainy.

Dodajmy, że w turnieju drużynowym podczas mistrzostw Polski po brązowe medale sięgnęły zawodniczki Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska: Agata Bulwa, Katarzyna Mickiewicz, Małgorzata Mickiewicz). Wygrał Łucznik Żywiec.
W łukach bloczkowych drużynowo wśród kobiet zwyciężyły zawodniczki z UKS Ósemka Kraków wychowanki trenera Krzysztofa Włosika: Aleksandra Wesołowska, Aleksandra Woszczak, Wiktoria Pieniążek. Wygrały one 198:193 w finale z niespodzianką zawodów drużyną ULKS Zbójnik Żywiec:
Brązowy medal indywidualnie zdobyła Małgorzata Kapusta z Płaszowianki Kraków.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Udane halowe mistrzostwa Polski dla małopolskich łuczniczek - Gazeta Krakowska