Udane otwarcie sezonu młodych alpejczyków

W Kluszkowcach odbyły się Zawody Otwarcia Sezonu Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w slalomie gigancie. W imprezie z dobrej strony pokazali się alpejczycy z Krakowa i okolic.

Najwięcej medalistów miał Ikatur Ski Club Mogilany, w tym jednego zwycięzcę - Macieja Piaseckiego w juniorach A. W juniorkach B 2. lokatę wywalczyła Julia Pleti, 3. była Natalia Adamowska (wygrała Zofia Zdort z WTS DeSki Warszawa). Ponadto 2. miejsce w grupie B dziewcząt zajęła Wiktoria Badełek, a u chłopców 3. był Mikołaj Czubak.

Efektownie przywitał się nowy w tym gronie klub, AN Skillz Kraków. W dziewczętach A reprezentantki tej drużyny zajęły dwie czołowe lokaty: wygrała Joanna Książek przed Julią Gregorczyk. W juniorkach C także były dwie medalowe pozycje - 2. miejsce zajęła Natalia Sulicka, a 3. była Maja Śmietana (wygrała Karolina Król z Frajdy Zakopane).

Z Lidera Kraków 2. lokatę w juniorach A uzyskał Wadim Czaja. Siepraw Ski wywalczył 3. miejsce w juniorach B, co jest zasługą Mateusza Buckiego.