Udane występy wiślackich judoków

Jerzy Filipiuk
Wiślacka ekipa podczas Pucharu Polski w Bytomiu
Wiślacka ekipa podczas Pucharu Polski w Bytomiu Archiwum sekcji judo Wisły
Sześć medali zdobyli judocy i judoczki Wisły Kraków w zawodach, które odbyły się w Bytomiu i Poznaniu.

W Bytomiu odbył się Puchar Polski juniorek i juniorów młodszych pn. II memoriał Józefa Wiśniewskiego. Wiślacy sięgnęli po dwa krążki. Jakub Korgol stanął na najwyższym stopniu podium w kat. 73 kg, a Nikola Szlachta na najniższym w kat. 44 kg. Ponadto Paulina Szlachta była siódma w kat. 48 kg.

- Kuba swoimi walkami - wszechstronnością ataków i wysokimi wygranymi - wzbudził zainteresowanie trenera kadry narodowej juniorów młodszych Janusza Piechy – informuje trener wiślaków Robert Zaczkiewicz.

W Poznaniu zorganizowano I makroregionalny turniej Olimpiad Specjalnych w judo. Reprezentanci Wisły ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie wywalczyli cztery medale: złote: Krzysztof Długopolski, Dariusz Michalski i Paweł Szterleja, a brązowy Karol Szterleja. Czwarte miejsce zajął Karol Czeluśniak.