Udany debiut Cecherza

Maciej Zubek
III liga. Udanie na ławce trenerskiej Po­rońca zadebiutował Przemysław Cecherz. O wygranej gospodarzy zadecydował okres gry między 30 a 32 minutą, kiedy zdobyli oba gole. Najpierw efektownym uderzeniem z 20 metrów z rzutu wolnego w „okienko” bramki popisał się Dawid Bartos, a po chwili rzut karny wykorzystał Rafał Gadzina. Faulujący w tej sytuacji Sebastiana Leszczaka Mateusz Zawadzki ujrzał czerwoną kartkę i goście musieli sobie radzić w osłabionym składzie.

Poroniec Poronin 2 (2)
Korona II Kielce 0

Bramki: 1:0 Bartos 30, 2:0 Gadzina 32 karny.

Poroniec: Królczyk – Stopka, Pluta, Mikołajczyk, Kępa – Bartos, Łybyk, Łyduch (60 Piszczek), Leszczak (82 Zielonka), Wolański – Gadzina (89 Basisty).

Korona II: Mazur – Zawadzki [32], Kiercz, Bednarski, Zawłocki (21 Paprocki) – Matulka, Kwiecień, Szmalec (66 Mularczyk), Kobryń – Paprocki, Przybyła.

Sędziował: Jarosław Wilk (Kraków). Widzów: 150.

Wygrana Porońca mogła być jeszcze okazalsza, bo sytuacji strzeleckich mu nie brakowało, m.in. Marcin Pluta trafił w po­­p­rzeczkę, a Leszczak w słupek.

Zdaniem trenera

Przemysław Cecherz, Poroniec:

– Pierwsza połowa doskonała w naszym wykonaniu pod względem taktycznym. Rywal praktycznie nie zagroził naszej bramce. Dwubramkowe prowadzenie i fakt, że mieliśmy wtedy liczebną przewagę, sprawił, że w drugiej połowie zagraliśmy troszkę za spokojnie, niemniej w trzech lub czterech sytuacjach powinniśmy zdobyć kolejne gole. (MZ)