Udany finisz Cracovii

red
W Krakowie mecz był ostry
W Krakowie mecz był ostry FOT. ANNA KACZMARZ
Hokejowa ekstraliga. Niezwykle zacięty był wczorajszy mecz na lodowisku w Krakowie. Mistrzowie Polski z Sanoka doprowadzili do dogrywki i karnych, ale ostatecznie przegrali.

Comarch Cracovia – Ciarko PBS Sanok 4:3 po karnych (2:1, 1:1, 0:1, 0:0)

Bramki: 0:1 Sinagl (Pietrus, Williams) 4, 1:1 Pasiut (Słaboń) 7, 2:1 Fojtik (Valczak) 14, 3:1 Słaboń (S. Kowalówka, Pasiut) 30, 3:2 Cichy (Zatko) 31, 3:3 Biały (Dutka) 51; decydujący karny Valczak.

Sędziował Zbigniew Wolas (Oświęcim). Kary: 20 – 49 min (w tym kara meczu dla Endala za zranienie Wajdy). Widzów: 2200.

Cracovia: Radziszewski – Noworyta, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, Pasiut – Kruczek, Wajda, McCauley, Valczak, Fojtik – Liotti, Dąbkowski, Stoklasa, Kozłowski, Kalus – Kłys, Wiśniewski, Witowski.

Ciarko: Pitton – Richter, Zatko, Sinagl, Pietrus, Endal – Williams, Turoń, Danton, Zapała, Cichy – Rąpała, Dutka, Strzyżowski, Wilusz, Ćwikła – Radwański, Demkowicz, Biały, Kostecki, Mermer.

Kiedy w 7 min Grzegorz Pasiut posłał krążek do bramki gości i doprowadził do remisu 1:1, na taflę poleciało mnóstwo pluszaków, który będą przekazane dzieciom ze Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Sam mecz był niezwykle zacięty, chwilami zbyt ostry, goście zarobili aż 49 min kar, Cracovia 20. „Pasy” w 30 min prowadziły 3:1, ale w 51 min był remis. O wyniku decydowały karne, decydującego strzelił Patrik Valczak. (AS)

Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

1:0 Piekarski (Kalinowski) 27, 1:1 Galant (Kotlorz, Kartoszkin) 28, 1:2 Pociecha (Bagiński) 42, 1:3 Woźnica (Kotlorz) 57, 1:4 Galant (Kartoszkin, Kotlorz) 60.

Sędziował: Maciej Pachucki (Gdańsk). Kary: 4 – 24 minut. Widzów: 2000.

Unia: Fikrt – Vosatko, Vizvary; Zdenek, Daneczek, Piotrowicz – Gabryś, Ciura; Wojtarowicz, Tabaczek, Jaros – Piekarski, Zukal; Bepierszcz, Kalinowski, Adamus – Fiedor, Szewczyk, Modrzejewski.

GKS:Żigardy – Pociecha, Kotlorz; Vitek, Bagiński, Woźnica – Wanacki, Besch; Kolusz, Kartoszkin, Galant – Mojżisz, Ferenc; Kuzin, Parzyszek, Guzik; Sokół, Majoch, Różycki.

Losy meczu rozstrzygnęły się na początku trzeciej tercji, kiedy goście za sprawą Pociechy wykorzystali przewagę liczebną. – Przegraliśmy, bo nie potrafiliśmy wykorzystać żadnej przewagi, a mieliśmy ich siedem, w tym dwie podwójne – westchnął Josef Dobosz, trener Unii. – Zasłużyliśmy na punkt. Po pięciu zwycięstwach zeszliśmy pokonani. (ZAB)

MMKS Podhale Nowy Targ – Polonia Bytom 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Bramki: 1:0 Damian Kapica (Dziubiński, Havarinen) 4, 2:0 Różański (Imrich) 14, 2:1 Valeczko (Fabry) 18, 3:1 Dziubiński (Sulka) 21, 3:2 Valeczko (Salamon) 22, 3:3 Fabry (Owczarek) 37, 4:3 Zarotyński 46.

Sędziował Waldemar Marczuk z Torunia. Kary 12- 18 min. Widzów: 500

Podhale: Raszka – Havarinen, Sulka, Damian Kapica, Dziubiński, Gruszka – Imrich, Lucka, P. Kmiecik, Bryniczka, Różański – Łabuz, Mrugała, Wielkiewicz, Tomasik, Michalski oraz Wojdyła, Olchawski, Zarotyński, Daniel Kapica.

Wygraną Podhalu zapewnił w 46 min Zarotyński, który przejął krążek w tercji bytomian i wygrał pojedynek ze Zdenowiczem. (MZ)

JKH GKS – Orlik 1:2, HC GKS – Naprzód 2:3.

1. Cracovia 23 53 127–54

2. GKS Tychy 23 53 108–51

3. Ciarko Sanok 23 50 116–43

4. JKH GKS Jastrzębie 23 47 88–41

5. Podhale N. Targ 23 40 92–49

6. Unia Oświęcim 23 33 81–60

7. Orlik Opole 23 29 65–76