Udany powrót MKS-u PM Tarel

STM
W pierwszym po feriach spotkaniu małopolskiej klasy kadetek, koszykarki MKS-u PM Tarel Tarnów zmierzyły się w Gorlicach z tamtejszym GTK.

W pierwszych minutach oba zespoły zdobywały punkty na przemian, stąd też w 5 min notowano wynik 6-5. Kolejny fragment spotkania należał jednak zdecydowanie do podopiecznych trenerów Pawła Michalika i Jarosława Wałaszka, które w 9 min prowadziły już 19-6. Pięć minut później miejscowe zmniejszyły dzielący oba zespoły dystans do 4 pkt. (19-23), ale w 18 min tarnowianki ponownie odskoczyły rywalkom, doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku 31-21. Gdy w 26 min koszykarki Tarelu powiększyły swą przewagę do 20 "oczek" (47-27), wydawało się, że jest już po meczu. Gorliczanki zaczęły jednak odrabiać straty i w 37 min przegrywały zaledwie 49-58. Na minutę przed końcową syreną na tablicy pojawił się nawet wynik 56-62, w końcówce meczu tarnowianki opanowały jednak nerwy, zwyciężając ostatecznie 67-56 (23-11, 10-12, 19-13, 15-20).
   MKS PM Tarel: Jolanta Filipek 18, Joanna Świerczek 15, Małgorzata Smętek 9, Anna Kasprzyk 7, Monika Steinhof 6, Justyna Bychawska 4, Iwona Juśkiewicz 4, Agata Wardzała 4, Joanna Ciesielczyk 0. Najwięcej punktów dla GTK: Sylwia Przeklasa 20, Magdalena Potwora 16.
   W pozostałych meczach: UKS Żak Nowy Sącz - CKiS Skawina 79-27, UKS Krynica - UKS Iskra Klecza Dolna 65-78. Spotkanie: Wisła Kraków - Kinga Wieliczka zostało przełożone.