Udany rewanż Anwilu

O
Koszykarz Asseco Prokomu Gdynia Adam Hrycaniuk (z lewej) w pojedynku z Gradym Reynoldsem z AZS Koszalin Fot. PAP/Adam Warżawa
EKSTRAKLASA MĘŻCZYZN. Koszykarze Anwilu Włocławek wygrali w Sopocie z Treflem w drugim meczu ćwierćfinału mistrzostw Polski i w rywalizacji o awans do półfinału jest remis 1-1. W innych parach brylują faworyci.

Blisko sprawienia sensacji był PBG Basket Poznań, który w Zgorzelcu uległ dopiero po dogrywce faworytowi PGE Turów. O krok od awansu jest oprócz PGE Turów także mistrz Polski Asseco Prokom Gdynia, który potrzebuje jeszcze jednej wygranej nad AZS Koszalin oraz Energa Czarni Słupsk. Zawodnicy Energi dwa razy pokonali na własnym parkiecie Polpharmę Starogard Gd.

W Sopocie kluczem do sukcesu Anwilu okazała się obrona w trzeciej kwarcie. Tę część meczu włocławianie wygrali 22-12 i po 30 minutach prowadzili 55-49, a pod koniec czwartej kwarty nawet 71-61. To był mecz weterana Andrzeja Pluty - uzyskał 23 pkt, trafiając ze stuprocentową skutecznością za dwa punkty (4 z 4) i rzuty wolne (6 z 6) oraz trzykrotnie zza linii 6,75 m.

Przegrani z ćwierćfinałów nie będą walczyć o miejsca 5-8, a kolejność zostanie ustalona według tabeli po sezonie zasadniczym.

Ćwierćfinały MP koszykarzy (kolejne mecze 5 i ew. 6 i 9 kwietnia):

Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin 106-82 (33-27, 29-21, 21-14, 23-20), stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-0 dla Asseco. PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań 73-72 (17-14, 18-15, 15-16, 13-18, dogrywka 10-9), stan: 2-0 dla PGE. Trefl Sopot - Anwil Włocławek 68-76 (17-16, 20-17, 12-22, 19-21), stan: 1-1. Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gd. 89-70 (22-17, 22-24, 15-12, 30-17), stan: 2-0 dla Energi.

O miejsca 9-12: Zastal Zielona Góra - ASK Siarka Tarnobrzeg 89-87 (15-28, 25-19, 24-23, 25-17), Polonia Warszawa - Kotwica Kołobrzeg 61-70 (13-13, 20-20, 18-13, 10-24).