Udany rewanż AZS AGH

(PAN)
Koszykarze AZS AGH wciąż są w grze o awans do pierwszej ligi
Koszykarze AZS AGH wciąż są w grze o awans do pierwszej ligi FOT. ANDRZEJ WIŚNIEWSKI
II liga koszykarzy. Wisła Kraków tylko w pierwszej kwarcie stawiała opór ekipie lidera.

AZS AGH Alstom Kraków – Asseco II Gdynia 85:65 (31:16, 16:17, 25:10, 13:22)
Punkty dla AZS AGH: Maj 15, Urban 15, Dudzik 12, Kolka 10, Kalinowski 9, Krawczyk 9, Orlicki 8, Borówka 5, Wasyl 2.

Krakowianie w Gdyni doznali porażki, gospodarze wystawili wówczas do gry bardzo mocny skład, do tego ekipa AZS AGH miała zarzuty do pracy arbitrów.

Podopieczni trenera Wojciecha Bychawskiego od początku postanowili udowodnić, kto jest lepszy i wyrównana walka w tym meczu trwała przez niespełna trzy minuty. Potem akademicy zagrali koncertowo, wychodząc na prowadzenie 30:4.

W drugich 10 minutach krakowianie kontrolowali sytuację na parkiecie, a kolejny popis gry dali na początku trzeciej, zdobywając z rzędu kilkanaście punktów. Po trójce Dudzika AZS AGH prowadził 65:40 i stało się jasne, że krakowianie wygrają, choć zespół z Gdyni przyjechał na mecz w bardzo mocnym składzie.

W czwartej kwarcie w zespole z Krakowa zagrali rezerwowi, co pozwoliło gościom odrobić część strat, jednak zwycięstwo różnicą 20 punktów nad rezerwą klubu z ekstraklasy ma swoją wymowę.

Wisła Kraków – Noteć Inowrocław 59:93 (21:24, 13:25, 13:20, 12:24)
Punkty dla Wisły: Dąbek 23, Żaczek 11, Zgłobicki 9, Rerak 6, Gębala 3, Natkaniec 3, Piotrowski 2, Kolber 2.

Noteć przez wiele sezonów grała w ekstraklasie, ma zespół oparty na doświadczonych graczach i pewnie lideruje w tabeli. Przeciwko koszykarzom o uznanej marce Wisła mogła wystawić młodzież i ci gracze, głównie w wieku juniora, stawili opór rywalowi w pierwszej kwarcie.

W dalszej fazie meczu goście dominowali niepodzielnie, a w ich szeregach brylował Daniel Korólczyk, który seryjnie posyłał piłkę do kosza.

W Wiśle najlepszy mecz w tym sezonie zagrał 18-letni Sebastian Dąbek, który był najskuteczniejszym koszykarzem meczu, do tego sporo napracował się pod obiema tablicami. W końcówce meczu trener Noteci dał pograć rezerwowym, ale nie zmieniło to w znaczący sposób przebiegu zawodów. Wisła przegrała mecz zasłużenie, młodym graczom należą się brawa za ambitną walkę do samego końca.