Udem też można

PAN
Tempo Rzeszotary - Skalnik Trzemeśnia 1-1 (0-0)

Klasa A Kraków - Grupa IV - Myślenice

0-1 R. Kania 47, 1-1 Burda 80. Sędziował Krzysztof Cienkosz. Żółte kartki: Łukasik, Krzeszewski, A. Kania, Sawicki, M. Makselon. Widzów 200.
   Tempo: G. Gawęda - Krzeszewski, Nawrocki, M. Sikora, M. Gawęda - S. Sikora (76 Tomana), Koziołek, P. Stryszowski (60 Jurkiewicz), Łukasik (70 P. Dziedzic) - Rozpędowski (61 R. Dziedzic), Burda.
   Skalnik: Ł. Słowik - A. Hanusiak, Sawicki, B. Makselon, S. Makselon - R. Kania, M. Makselon, Jaśkowiec, Górka (46 Rajca) - Szydlak (86 Malina), A. Kania.
   Mecz rozgrywany był na grząskiej murawie (wcześniej grali juniorzy). W 10 min technicznie z kąta strzelał Łukasik, a piłka nieznacznie minęła prawy słupek. Potem po zagraniu Koziołka i kiksie obrońcy sam na sam z bramkarzem znalazł się Burda, ale Słowik okazał się lepszy. W odpowiedzi z 16 m groźnie strzelał A. Kania, a następnie ten sam zawodnik nieznacznie chybił strzałem głową. Jeszcze przed przerwą Słowika próbował lobować z 40 m Koziołek, a Rozpędowski główkował obok słupka.
   Tuż po przerwie R. Kania próbował dośrodkować z prawej strony, a piłka ku rozpaczy miejscowych wylądowała w przeciwległym okienku bramki. Wkrótce podwyższyć mógł Jaśkowiec, a następnie strzał Szydlaka z trudem obronił G. Gawęda. W 80 min Koziołek zagrał na lewo do R. Dziedzica, który wypatrzył wbiegającego Burdę, a ten strzałem z uda wyrównał. W 88 min po taktycznym faulu na Burdzie z wolnego strzelał Koziołek. Uderzona z 25 m piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. (DAR)

Orzeł Myślenice - Krakus Swoszowice 0-1 (0-0)

0-1 Muniak 60 karny. Sędziował Krzysztof Gawryś. Żółte kartki: Karaś, Mierzyński. Czerwona kartka - Łapa. Widzów 100.
   Orzeł: Inwał - Łapa, Nalepa, Kopp (46 J. Sroka), Ćwierz - Guzik (78 Sawicki), Trzciński (46 Karaś), Karaim, T. Eichler - Ferlak, Gracz.
   Krakus: Dzięgiel - Zdanowski, Jelonek, Wcisło, Maryan - Zajma, Muniak, Tuchowski, Mierzyński - Sikora, Gądek (55 Skowroński).
   W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli gracze Orła i w tym okresie powinni sobie zapewnić wygraną. W 8 min Karaim znalazł się w sytuacji sam na sam, ale posłał piłkę obok słupka. W chwilę później podobną okazję miał Guzik, ale Dzięgiel udanie interweniował. Przed przerwą jeszcze Gracz mógł wpisać się na listę strzelców.
   W 60 minucie goście przeprowadzili szybką akcję, Inwał spóźnił się z interwencją i Muniak posłał piłkę do bramki, ale w ostatniej chwili ręką wygarnął ją Łapa, za co otrzymał czerwony kartonik, a zespół ukarano rzutem karnym. Muniak szansy nie zmarnował i zapewnił swej drużynie trzy punkty.
   Bliski doprowadzenia do remisu był Ferlak, po którego strzale głową piłka przeszła obok słupka. Wyżej mógł wygrać też Krakus, ale piłka po strzale Sikory trafiła w słupek, a Skowroński nie wykorzystał sytuacji sam na sam. (PAN)

Pasternik Ochojno - Pcimianka 0-1 (0-0)

0-1 Róg 83. Sędziował Bartosz Róg. Żółte kartki: Jałocha, Róg. Widzów 100.
   Pasternik: W. Sarga - Jałocha, Czort, Czyżowski - R. Sarga, K. Thier (83 E. Sarga), Opryszek, Kurowski, Frankowski - Grabowski (78 Malec), M. Sarga.
   Pcimianka: S. Zduń - J. Zduń, Płachta, Grądziel, Ostrowski (55 M. Zduń) - Niedośpiał (75 Chmielarczyk), Włodarczyk, Spyrka (80 Pietrzak), Róg (87 Marszalik) - Kozak, Jantas.
   Mecz rozpoczął się od ostrego uderzenia Grabowskiego, a piłkę na rzut rożny odbił S. Zduń. Później więcej z gry mieli goście. W 15 min groźnie główkował Jantas. Następnie po akcji tego zawodnika, piłkę adresowaną do Roga wyłapał W. Sarga. Później dwukrotnie z dystansu strzelał ofensywnie grający J. Zduń, po drugim strzale piłka trafiła w słupek.
   W 58 min z 20 m nieznacznie przeniósł Frankowski, a dwie minuty później w boczną siatkę strzelił K. Thier. Rozstrzygająca bramka padła w końcówce meczu. Z dystansu uderzył Włodarczyk, a wypuszczoną przez bramkarza piłkę do siatki skierował kapitan gości Róg. W ostatnich minutach miejscowi zaatakowali. Strzał Malca został jednak zablokowany, a po kontrze Marszalik w sytuacji 2 na 1 nie potrafił dograć do partnera.
(DAR)

Grodzisko Raciechowice - Opatkowianka 2-4 (0-4)

0-1 J. Nowak 18, 0-2 J. Nowak 22, 0-2 Gąsior 30, 0-4 J. Nowak 38, 1-4 Skiba 68, 2-4 Murzyn 82. Sędziował Paweł Kostkiewicz. Widzów 100.
   Grodzisko: Gorączko - Foszczyński, Stelmach (46 Skiba), Kuchta, Tylek - Panek (70 Leśniak), Maniecki, Mróz, Murzyn - Ładyga, Hybel.
   Opatkowianka: Piskorz - Słomka, Gąsior, Ogara, Radwański - Wyroba, Suder (60 Ślusarek), Kluska, M. Nowak (80 Struk) - J. Nowak (70 P. Piekarski), Najder.
   Piłkarze Opatkowianki byli szybsi i lepiej zorganizowani. Bohaterem zawodów został J. Nowak, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, wypracował kilka okazji kolegom i kilka... zaprzepaścił. Był jednak na boisku, do momentu zmiany, najbardziej widocznym piłkarzem. Po zmianie stron gospodarze uzyskali lekką przewagę, gdyż przyjezdni nie wkładali już w grę zbytniego wysiłku. (PAN)

Hejnał Krzyszkowice - Raba Dobczyce 4-2 (1-1)

0-1 Kawalec 25, 1-1 Durlatka 42, 2-1 Gruchała 60, 3-1 Durlatka 70, 4-1 Durlatka 79, 4-2 Twardosz 84. Sędziował Maciej Jania. Widzów 150.
   Hejnał: Kaczor - Niedźwiedź, Zgoda, Suder, Raczek - Szaporów, Pietrzyk (82 Sala), Krupa, Gruchała - Durlatka, Grabowski (80 Ożóg).
   Raba: Piwowarczyk - Godula, Zabdyr, Wyroba, Twardosz - Wilk, Lichoń, Krawczyk, Bała (75 Suś) - Kawalec, Szafraniec.
   Piłkarze Hejnału zostali sprowadzeni na ziemię, gdy Kawalec po mistrzowsku wykonał rzut wolny i piłka wpadła pod poprzeczkę. Mimo takiego obrotu sprawy gospodarze nie załamali się i przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania, po tym, jak Durlatka skierował z bliska piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
   Po przerwie przewaga graczy z Krzyszkowic była jeszcze bardziej wyraźna. W 60 min Piwowarczyk niepotrzebnie wyszedł z bramki i wdał się w drybling z Grabowskim, który odebrał mu piłkę, podał do Gruchały, który technicznym strzałem umieścił ją w siatce. Kolejne minuty to popis Durlatki, który najpierw po bardzo ładnej akcji Krupy, a później strzałem głową pokonał golkipera z Dobczyc. Wynik ustalił Twardosz, po którego strzale z wolnego piłka ugrzęzła w siatce. (PAN)

Mogilany - Wróblowianka 3-1 (2-0)

1-0 Sarga 7 karny, 2-0 Przybyłowicz 25, 3-0 Maczka 64, 3-1 Sobesto 79 samobójczy. Sędziował Łukasz Bartosik. Żółte kartki: Wojtasik, Przybyłowicz - Stolarczyk. Widzów 200.
   Mogilany: Strączek - Dotoń, Sobesto, Łężniak - Kazek, Rodzeń (80 Kajniak), Przybyłowicz, Wojtasik, Tuleja - Sarga (55 Mączka), Cholewa.
   Wróblowianka: Stolarczyk - Czech (46 Rydlewicz), Waśniowski, Proficz, Cichurz - Barcik, Grabowski (65 Ł. Bobek), R. Bobek (46 Ujma), Kupiec (46 Urbański) - Pająk, Kępa.
   Gospodarze wygrali bardzo pewnie, obejmując szybkie prowadzenie po strzale Sargi z karnego. Sarga asystował przy drugiej bramce dogrywając piłkę Przybyłowiczowi, tak że ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. W drugiej połowie nadal lepsi byli gospodarze, choć kilka akcji Wróblowianki mogło się podobać. Goście uzyskali bramkę po tym, jak Sobesto niefortunnie wybijał piłkę z własnego przedpola. Mączka zaś wykorzystał dokładne podanie Wojtasika i z bliska pokonał Stolarczyka.
    (PAN)

Cedronka Wola Radziszowska - Zielonka Wrząsowice 0-3 (0-3)

0-1 Duraj 7, 0-2 Marszałek 25, 0-3 Gawor 35. Sędziował Mariusz Ćwierz. Żółte kartki: Kurański, Marszałek, G. Grabek, Maślanka. Widzów 100.
   Cedronka: B. Pająk - R. Jezioro, Krzywoń (30 Opioła, 70 Twardosz), R. Maślanka, M. Grabek - Szczyrbek, M. Jezioro, K. Grabek, Pasternak - G. Grabek, Kurański (46 Filip).
   Zielonka: Orzechowski (86 Książek) - Matyas, Dudzik, Jach, Dariusz Waśniowski - Gadocha, Gawor, Bobek (46 Brózda), Daniel Waśniowski (46 Grzesik) - Marszałek (80 Sroka), Duraj.
   Goście wygrali pewnie zapewniając sobie sukces w pierwszej połowie. Bohaterem został Duraj, który najpierw w zamieszaniu podbramkowym wyprowadził zespół na prowadzenie, a później dograł dokładnie Marszałkowi. Wynik ustalił Gawor skutecznie główkując po centrze z kornera. (PAN)
1. Opatkow. 17 39 46-18
2. Zielonka 16 35 33-15
3. Tempo 16 33 41-15
4. Mogilany 17 31 33-16
5. Skalnik 16 29 29-19
6. Pcimianka 16 26 39-28
7. Wróblow. 16 25 28-22
8. Krakus 15 24 15-17